Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-04-2013, 19:27   #24
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
W sumie w tym systemie można spokojnie zmieniać zestaw przydatnych i nie przydatnych skilli. Ja oczywiście Kelly miałem na myśli raczej jednostkowe sytuacje. Jeśli sesja jest dłuższa, to lubię od czasu do czasu wrzucić graczom, życiową sytuację, w której mogą mieć problem. Nie robię im tym jakiejś krzywdy, a pokazuje, że nigdy nie da się przewidzieć co się komu przyda Pamiętam jak fajnie w podręczniku do Neuroshimy pokazywane są opisy cech i umiejętności. "Nie masz siły? Uuuuu to masz przerąbane, zaraz Cię zwiążą i zabiją, bo nie dasz rady się im wyrwać", "Aha więc jednak chcesz poświęcić Zrękę? Nie no spoko, rozumiem, szkoda, że zginiesz łamiąc sobie kark, gdy potkniesz się na nierównej drodze"... Oczywiście zgadzam się z tym, że logicznym jest by na starcie wybrać najprzydatniejsze skille. Oczywiście w zależności od konwencji będą inne. Pływanie na 100% większość będzie brała w grze o piratach i żeglarzach, wspinaczka idelana będzie dla złodzieja, jak to Kelly pisał. Nawet wyśmiewanie przyda się do postaci pyszałka, który lubi robić sobie ze wszystkiego jaja (dla mnie idealny skill dla postaci Spider-mana). Bardzo mi się jednak podoba opcja swobodnego manipulowania skillami w SW. Jak trzeba to się jakiś doda, jak jest dużo niepotrzebnych to się je wywali Teraz już prawie każda karta postaci do SW ma zamiast listy skilli, tylko puste kreski, żeby samemu wpisywać wybrane, zamiast skreślać, te które nie pasują do konwencji, czy takie których nikt na pewno nie weźmie
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem