Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-04-2013, 15:11   #365
Almena
 
Almena's Avatar
 
Reputacja: 1 Almena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputację
Dirith, Kiti;
Zaklinacz obejrzał piękny kamień leżący na dłoni Diritha. Po chwili podniósł go i obejrzał.
- Nie jestem specjalistą od kamieni, być może któryś z magów wiedziałby o tym coś więcej, ale w obecnej sytuacji lepiej ich o to nie wypytywać. Hmm... Wygląda jak czarny opal, w istocie. Sam nie wiem, nie wydaje mi się, żeby miał jakieś magiczne właściwości... Hmm... Jeśli pytasz o to, czy to jajo mrocznego feniksa, to wątpię - podniósł kamyk do ucha i lekko nim potrząsnął. - Nie, nie jest to żadne jajo... Skąd to macie?

Jeszcze chwilę ogląda kamień.
- jako Zaklinacz mogę wam powiedzieć, że z pewnością nie jest to jajo żadnego stworzenia, z drugiej strony nie jest to raczej zwykły opal. Dotknij go, kleryku, czujesz te lekkie zawirowania energii bijące od tego kamienia?

Kiedy Kiti dotknęła łapą opala, przez moment nie czuła nic. Po chwili dopiero poczuła swędzenie, które niemal błyskawicznie przeszło w ostre szczypanie, aż musiała cofnąć łapę.
- Cokolwiek jest zaklęte w tym opalu nie jest to pozytywna energia - zauważył Zaklinacz.

Musieliście na chwilę zamilknąć, pod oknami przeszedł prowizoryczny patrol.

A Może By Tak zainwestować w to źródło, przywracające rzeczy do poprzedniego stanu? Może byłoby w stanie naprawić notatnik Riktela bez zbędnego i żmudnego poszukiwania brakujących kartek? Naprawa miasta za jego pomocą też wydaje się dużo łatwiejsza niż odbudowa go kamień po kamieniu. Tylko gdzie zacząć? I co jeśli mroczny feniks uwije sobie tutaj gniazdo?
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia. "Nie ma co, żeby próbować ukryć się przed drowem w ciemnej jaskini to trzeba mieć po prostu poczucie humoru"-Dirith.
Almena jest offline