Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-04-2013, 20:05   #26
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Polski podręcznik główny zawiera tylko podstawowe zasady gry, przykładowe potwory, postaci itp. Moim zdaniem też mogli by tam wstawić jakiś gotowy świat, lecz zamiast mówić, że produkt jest wybrakowany, powiem, że wystarczy trochę pogrzebać w tym temacie by się przekonać, że są wersję które takowe nie są. Wiem, napisałem to trochę nie zrozumiale. Mianowicie co miałem na myśli. Kupując podręcznik "The Savage World of Solomon Kane" masz w środku wszystkie zasady podstawowe, oraz cały setting. Minusem, przez który jest to wyjątek, jest taki, że podręcznik Salomona kosztuje 150zł, a zwykła podstawka około 40zł Po drugie, jeśli zamiast polskiej edycji zainwestujesz w angielską delux (też kosztuje około 40zł) to na końcu masz gotowe przygody, realia i scenariusze. Dosyć króciutkie, ale w pełni wystarczają do rozegrania ciekawych przygód na początek. W dodatku na końcu masz wszelkie znaczniki i kartę postaci. Polski podręcznik przekazuje tylko zasady ogólne, bez konkretnych światów, pamiętaj jednak, że z użyciem podstawki można i tak grać w naszych realiach. Sesja żołnierzy walczących na froncie, ulicznych herosów, detektywów, czy nawet zwykłe realia szlacheckie? Nie wiem czego tu brakuje, jest odpowiedni sprzęt, są wszystkie umiejętności, sporo przewag i zawad. Jeśli największym problemem poza tym jest brak karty postaci na końcu, to powiem Ci, że podręcznik polski ma format podobny rozmiarem do zeszytu A5 więc może twórcy pomyśleli, że gracze będą woleli od razu wydrukować sobie kartę w pełnym rozmiarze z netu, zamiast skanować i tak małą stronę

Podsumowując, uważam, że jak na podręcznik za 40zł to nie jest wybrakowany towar. Nie wiele jest systemów które kosztują tak nie wiele. Oczywiście jak pisałem wyżej zawsze można zainwestować w droższe wersje, ale czemu masz być zmuszony do sztywnych realiów? Tak masz podstawkę, a świat możesz sobie dokupić dowolny, lub stworzyć łatwo własny.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 22-04-2013 o 20:10.
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem