Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-01-2007, 12:13   #18
pannamaslo
 
Reputacja: 1 pannamaslo ma wyłączoną reputację
Złe uczynki, to jedno, bo to zależy od np. psychologii postaci, ale gadanie głupot o kapiataliźmie w świecie fantasy, czy zabijanie mi BN-ów, "bo tak" ( też spotkałam się z takim wytłumaczeniem) wymaga radykalnych metod, a może coś jeszcze będzie z tej sesji, więc nie zabijam od razu. A choroby i wypadki losowe są jak najbardziej logiczne, one nie spadają z nieba - chodzi o to, że kara ( zasada Skinner) jest skuteczna jak jest
A) niemożliwa do uniknięcia
B) natychmiastowa

Gracz musi wiedzieć, że podobne numery nie uchodzą na sucho. Inaczej traktuje ludzi gadających głupoty i robiąto specjalnie, inaczej zachowujących się nielogicznie, bo nie umieją jeszcze grać., a inaczej osoby grające zawsze bezmyślnie i NIE WSZYSCY dostają problemów gastrycznych, to tylko przykład dla tych najbardziej niezośnych.

Karą jest tu:
A)choroba i rany, ograniczająca możliwości gracza albo wywołujące nieprzyjemne uczucia
B)wykluczenie z tury/ rozgrywki na jakiś czas np. przez utratę przytomności
C)konsekwencje prawno-społeczne w świecie gry

I wiem z doświadczenia, że to skutkuje. Większość graczy łapie od razu w czym rzecz.

Nie wiem, czemu nazywasz głupotą MG wprowadzania elemantów treningu behawioralnego.
 
__________________
Abstynent - człowiek niepociągający.

Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni.
pannamaslo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem