Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2013, 23:25   #1
Tasselhof
 
Tasselhof's Avatar
 
Reputacja: 1 Tasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputację
Być jak Artem w Warszawskim metrze, czyli wizja świata według Glukhovsky'ego w Polsce

Witam

Ludziom odwiedzającym ten dział, a już z pewnością osobnikom kochającym klimaty postapo obowiązkowo znana musi być historia pewnego specjalnego młodzieńca, który żyje w największym metrze na świecie, w dość nie ciekawych czasach ( albo ciekawych jeśli jesteś członkiem grupy etnicznej wywodzącej się z Chin ), które musi uratować.

Mam więc pytanie do wszystkich tych, którzy z lubością strona po stronie towarzyszyli Artemowi poprzez ciemne tunele moskiewskiego metra. Czy nie zastanawialiście się podczas lektury, jak sprawa ma się w Polsce? Czy coś pozostało z waszych ukochanych, lub i nie miast, osad czy wiosek w których przyszło wam żyć? Jak sądzicie jak by ta sprawa się miała z metrem warszawskim i stolicą? Zakładając bowiem najbardziej prawdopodobny scenariusz katastrofy niszczącej ziemię, w którym przyczyną była wojna z użyciem broni nuklearnej, porównując ze sobą fakty podane w książce wraz ze znajomością warszawskiego metra doszedłem do wniosku iż nie realnym jest by te stacje przemienić w schrony.

Niestety ale to Metro które posiadamy w naszej stolicy jest ulokowane zbyt blisko powierzchni ziemi, a co za tym idzie nie było by w stanie odizolować ukrywających się w nim ludzi od śmiertelnego promieniowania. Tutaj zadam wam już ostatnie pytanie, czy znacie może jakieś miejsce w którymś mieście w Polsce, powszechnie znane i oddane do użytku czy też zwiedzania cywilom? Takie którego pomogło by ludziom przetrwać, oraz ciekaw jestem waszych opinii i wersji Polski w uniwersum Metro 2033.
 
__________________
"Dum pugnas, victor es" - powiedziałaś, a ja zacząłem się zmieniać...
Tasselhof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem