Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-04-2013, 00:04   #43
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Tass, o ile nie obrzydły ci Baldursy i DnD, to możesz dać szansę BG2, która z jednej strony ma parę usprawnień interfacu (po prostu płynniej się gra), a nawet ogólnie jest ładniejsza, i też fabuła czy w ogóle świat jest bardziej wciągający i prosty do przyswojenia.
Też na twojej liście zabrakło KotORów (zgroza, dramat!)

Goorn, to z jednej strony nie istotne, ale też zawsze można pogadać.
Ogólnie to ja bym nie budował, aż takiej bariery pomiędzy starymi/nowymi, action/classic RPG. Bo zmiany przebiegały dość płynnie, i często na korzyść.

Nie przykładałbym, aż takiej miary do action/tactic. To jak prowadzona jest walka, to jednak drugorzędna kwestia, też przy aktywnej pauzie, różnice się zacierają. I tak ME1 to był action pełną gębą, a jednak kilka razy trzeba było (a przynajmniej ja, może lamiłem) zastopować, dobrać drużynę, i ręcznie rozkazać by dobrze zakolejkować ataki specjalne. Z kolei w BG2 (czy kotorze) bywało i tak, że można było puścić drużynę samopas i jakoś poszło. Ale to tylko walka.

Bo oprócz walki, jest jeszcze cała otoczka, główny wątek, opowieść, wątki poboczne i miniquesty, dialogi i NPCe. I to dla mnie jest istotne, a sposób rozstrzygania walki to tylko element. ME2, Skyrim, Wiesiek 2 to action rpg, ale poza tym te elementy rpg są jak najbardziej poprawnie wykonane.

Inna sprawa, że crpg w ogóle nie jest jakoś szczególnie popularne (wśród producentów, choć może przesadzam, bo jakby policzyć to by wyszło, że jednak cały czas coś nowego się pojawia) a już turowe crpg z dużą drużyną, to już dawno nikt nie widział.
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra
behemot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem