Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-05-2013, 13:33   #42
Ajas
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
Witam jako postronny obserwator sesji, wypowiem się ze swego doświadczenia co do sesji anime, mam nadzieje że w pomocny sposób.

1. Tak jak mówi Darth, dzielenie postaci na mniejsze grupki to dobry sposób... ale bardzo obciążający dla Mg. Im więcej mniejszym grupek tym więcej Mg musi się napisać - taka prawda. Więc to polecam tylko gdy mistrz ma naprawdę dużo czasu.
2. Masowe dialogi w docu: To zawsze był i będzie problem. Ogólnie dużo leży w gestii graczy, ale czekanie na wszystkich nie często daje efekty. Ogólnie polecam takie rozwiązanie. Gdy dwóch graczy zaczyna dominować w dyskusji (bo np tylko oni są na docu) zróbcie parę enterów od głównego dialogu, nazwijcie swój "XXX i YYY" i tam dyskutujcie do woli. Pokazuje to że bohaterowie byli tak zabsorbowani rozmową ze sobą że stracili rachubę czasu jak i nie słuchali reszty. Metoda skuteczna, o ile gracze są rezolutni a Mg kontroluje.
3. Doc a forum : Ja jestem zwolennikiem zasady iż Mg daje posta z jedna ważną sceną - wprowadzenie npca, dialog itp, ciągnie w docu do momentu który uznaje za stosowny po czym każe wszystkim wstawiać co jest i rzuca kolejnego posta. Czasem więc w docu jest tylko rozmowa/walka a czasem trochę więcej. Aczkolwiek tury bez docowe też są zalecane - to odciąża Mg i pozwala mu zebrać siły na dalsze ogarnianie doca.

Pozdrawiam i mam nadzieje że rady sie przydadzą
 
__________________
It's so easy when you are evil.
Ajas jest offline