Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2013, 03:50   #46
Tasselhof
 
Tasselhof's Avatar
 
Reputacja: 1 Tasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputację
W moim odczuciu takim hołdem do starego dobrego cRPG o którym tutaj chłopaki wspominacie jest według mnie właśnie pierwszy Dragon Age. Grało mi się w niego po prostu mega przyjemnie, a kto grał ten wie że ta gra potrafi nawet na easy dać popalić. Na poziomie medium jednak ta gra to już pełny gębą tactic, trzeba kombinować, w każdej poważniejszej potyczce pauza jest uruchamiana po parę razy, nie wspominając o wykorzystywaniu opcji taktycznych. Do tego całkiem przyjemna oprawa i przesłodkie cut scenki dodają heroizmu i epickości temu co dzieje się na ekranie. Niestety bio ware musiał wszystko spartolić tworząc DA2 na styl Mass Effectów, co nie wyszlo za najlepiej, a wręcz zakończyło się tragicznie. Fabularnie była to klapa, a rozgrywka poszła po bandzie w kierunku action. Niestety z tego co zauważyłem Bio Ware nie uczy się na błędach i wpadli na kolejny durny pomysł, zrobienia z DA3 sandboxa. I być może by mnie to i cieszyło gdyby DA od początku był tak tworzony. Nie wyobrażam sobie jednak zachowania taktycznych możliwości związanych z walką w takim świecie, jak i zapewne o ograniczonej ilości towarzyszy.

I zgadzam się, że action rpg powinno zostać oddzielone od crpg. Bo te gatunki bardzo się różnią, tak jak nei można nazwać diablo crpg bo to czysty hack n'slash choć założenia mechaniczne (rozwój postaci etc) wywodzą się od crpg właśnie.
 
__________________
"Dum pugnas, victor es" - powiedziałaś, a ja zacząłem się zmieniać...
Tasselhof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem