Wątek: Oko czarownicy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2007, 15:34   #22
Van
 
Van's Avatar
 
Reputacja: 1 Van ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputacjęVan ma wspaniałą reputację
Jan Wymierski

Generał stojąc przed pierwszym wypytującym go agentem miał mętlik w głowie. Nie wiedział na które pytanie miał odpowiedzieć i jak to zrobić by się nie narazić. Na szczęście, przynajmniej chwilowe, pozwolono mu odetchnąc gdy przybył zastępca szefa paryskiej Prefektury. Nie długo jednak cieszył się spokojem, ponieważ i on zaczął mu zadawać pytania. Z deszczu pod rynnę - pomyślał Wymierski.

Wiedział, iz nie może zdradzić celu swojej wizyty w tym miejscu, zaczął więc intensywnie myśleć nad rozwiązaniem. Na szczęście szybko do głowy wpadł mu pewien pomysł. Postanowił wykorzystać przeciwko agentowi jego własną broń, wzbudzając przy tym zainteresowanie zastępcy.

- Witam pana, panie Desmerets. Jak panu zapewne doniesiono, jestem generał Jan Wymierski. Interesuje się pan celem mojej wizyty w tym miejscu, a tymczasem ja nie wiem co wy tutaj robicie. Ale oczywiście rozumiem, iż nie możecie mi tego zdradzić. Na razie - na ostatnie słowa położył największy nacisk - O moim interesie do generała - to słowo przez Jana zostało użyte celowo - Pichegru chętnie panu powiem, jednak - w tym miejscu Józef rozejrzał się w około, jakby podejrzewał, iz ktoś go podsłuchuje, a następne słowa wypowiedział ściszonym głosem - za dużo tu ludzi. Jeżeli przejdziemy w ustronne miejsce, wszystko wam wytłumaczę i jak myśle z wzajemnością

Generał nie miał pojęcia jak na jego słowa zareaguje zastępca, miał jednak nadzieję, iz udało mu się go zainteresować i wywrzeć na nim odpowiednie wrazenie. Postawił wszystko na jedna kartę.
 
Van jest offline