Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-05-2013, 20:11   #18
Poker123
 
Poker123's Avatar
 
Reputacja: 1 Poker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znanyPoker123 wkrótce będzie znany
Może to dziwnie za brzmi ale dopiero teraz zrozumiałem o co chodzi.
Wszystkie uwagi osób doświadczonych są mile widziane. Dziękuję za nie. (liczę na więcej)
Nie jestem doświadczony w prowadzeniu sesji (ta jest 2 którą prowadzę).

Cytat:
Powiem więcej, we wszystkich dotychczasowych sesjach bazowanych na anime/mandze w których grałem rozwiązanie jeden gracz vs jeden przeciwnik sprawdzało się wyjątkowo dobrze, i nigdy nie było z nim żadnych problemów.
To zależy od umiejętności GM-a. Nie powinno porównywać się systemu prowadzenia sesji 2 różnych osób. Właśnie przez wzgląd na doświadczenie.
Nie wiesz czy ten sam system w moim wykonaniu będzie tak samo sprawny.

Wracając do tematu debaty.
Również uważam że walki 1 vs 1 są o wiele bardziej efektywne. I w drodze ugody wyrażam na nie zgodę. Co do bossów (rozumianych u mnie przez 6 istot) nadal walki będą drużynowe. Co do osobistych walk będzie rożnie czasem może zdarzyć się walka drużyna vs drużyna lub każdy z graczy uzyska swojego przeciwnika (w tym zamyśle rozumianego jako mniejsi/więksi wrogowie). Albo przyjdzie wam stanąć całą grupą przeciw jednemu przeciwnikowi. Będzie różnie.

Co do większych zdolności nadal niezbyt to widzę... ale mogę się z tym zgodzić. Tylko pytanie: Na ile?
Nie chcę bogów! (w rozumieniu innej funkcji niż przeciwnicy) ;D
Mój przyjaciel, który możne dołączy do sesji, zazwyczaj próbuje obalić mój system dobierając tak umiejętności by szybko zyskać niezwykle potężne zdolności. Więc w moim zamyśle zawsze pozostają ograniczenie postaci.
Oczywiście mogę zejść z tych założeń tylko to wszystko zależy od postaci.

Co do:
Cytat:
Albo nawet, dlaczego nie mogę grać solo? Taka opcja powinna być dla mnie możliwa, bo na chwilę obecną nie mogę zrobić postaci samotnika, gdyż MG powiedział właśnie że ZGINĘ jeśli nie będę mieć NPCów albo nie będę w drużynie.
Nic takiego nie powiedziałem, ale na pewno nie miałem nic takiego w zamyśle.
Chodzi mi jednak o to że NPC mogą, jak wiadomo, być w 3 stosunkach wróg, przyjaciel lub bezstronny. Zależnie od sposobu gry i wybieraniu "odpowiednich opcji" stosunek NPC może się zmienić. Najważniejsze by nie podpaść tym najsilniejszym.

Co do samego samotnika. W mojej sesji jest to dozwolone. Tworzy mi to więcej roboty ale jest możliwe.
Ale co w tedy jeżeli każdy z graczy chciałby być takim samotnikiem?
Wtedy odpowiedź jest prosta.
-zmuszę ich by byli w drużynie (już kiedyś próbowałem za pomocą specjalnych obręczy)
-Pozwolę by grali swobodnie (lecz do tego potrzebował bym gotowego forum [a nie tylko jednego tematu na forum])
Jeden samotnik przejdzie tylko jaki jest sens grać samotnie.
Rozumiem odłączać się od drużyny w celu poszukiwań czegoś, ale ciągła gra samotnika mija się z celem. (choć jest ona prostsza w rozwoju historii)

Najważniejsze że to gracze tworzą historię ja kontroluję tylko jej ogólny zamysł i główne punkty.
 
__________________
Kanbaru Suruga: Skoro nie cieszy cię zbereźna rozmowa z młodszą dziewczyną, jak masz zamiar przetrwać w społeczeństwie?

Ostatnio edytowane przez Poker123 : 19-05-2013 o 20:19.
Poker123 jest offline