Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-05-2013, 00:00   #36
Tasselhof
 
Tasselhof's Avatar
 
Reputacja: 1 Tasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputacjęTasselhof ma wspaniałą reputację
dokładnie o to mi chodziło rodryg, wiem że może to lekko wytrącić z klimatu przy czytaniu części fabularnej ale chyba lepsze to niż coś w tym stylu

Krasnolud zamierzał puścić cichacza jednak lekki pryt wydobył się spod siedzenia.*

dalej ściana tekstu bla bla bla

na samym końcu
*pryt usłyszeli tylko ci którzy mają umiejętnosć czuły węch

metodę tą zapożyczyłem od mojego pierwszego gma na tym forum jesli chodzi o mlotek, ponieważ bardzo mi się spodobała i według mnie jest po prostu najbardziej optymalna, jesli jednak przeszkadzać to będzie większości graczy mogę się dostosować i używać * i odnośniki umieszczę na końcu.

co do sprawy dialogów...

kurcze ja nie rozumiem tego motywu z kursywą przy każdym wypowiedzianym zdaniu, ja w każdym razie tego nei wymagam i pozostawiam wolną rękę jak ktoś woli może sobie nawet teksty pogrubić przy kwestiach wypowiadanych, dla mnie liczy się sens wypowiedzi i to by było ładnie i czytelnie

dla mnie pbf to swego rodzaju książka którą piszemy razem wspólnie, którą za dwa lata będę mógł sobie przeczytać w zimowy wieczór, w książkach nikt żadnych dialogów nie przekrzywia na bok, ogólnie w literaturze nikt tego nie robi, bo do zaznaczania ich już jeden znak stworzono i jest nim myślnik :P

jeśli nie wiadomo co mówi postać a co jest tylko jej myślą w moim osobistym odczuciu akcję spartolił opisujący całą sytuację bo nie napisal tego dość jasno ( pomijam te niechlubne przypadki, a z jednym z nich miałem niedawno nieprzyjemność grać, a trupek mu masterować które ni jak nie zrozumią choćby im sytuację rozrysować i psują zabawę innym).

Nie mniej specjalnie by ułatwić jednak odróżnianie kwestii wypowiadany przez bohaterów od kwestii opisujących akcje, miejsca i etc stosuję taki o to myk

Krasnolud chciał cicho pierdnąć, jednak pryk donośnie rozszedł się echem po sali. Ludzie się zaśmiali a speszony krasnolud tylko lekko wyszeptał czerwieniąc się na twarzy.

- Przepraszam... zjadłem coś na mieście.

Po czym schylił głowę nad stołem i nie podniósł jej do końca wieczerzy.


Gdy zaczynam dialog to za każdym razem gdy inna postać zaczyna mówić robię jedną linijkę przerwy między tekstem. Także jak dla mnie każdy niech pisze jak chce byle z sensem i schludnie zobaczymy jednak co trupek na to
 
__________________
"Dum pugnas, victor es" - powiedziałaś, a ja zacząłem się zmieniać...
Tasselhof jest offline