Wątek: Mechanika Magii
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2013, 21:24   #1
radek501
 
Reputacja: 1 radek501 nie jest za bardzo znany
Mechanika Magii

Witam. Ostatnio z nudów na lekcjach wymyśliłem mechanikę rzucania czarów. Nie jest to może szczyt finezji ale mam nadzieję że da radę. Zależało mi na prostocie i nieoverpowerowania magów. Oceńcie i doradźcie co pozmieniać.


Mechanika Magii
Statystyki ważne dla maga:
Magia (Mag) – maksymalnie 100
Punkty Many (PM) – obliczane wg wzoru: PM = Mag/2-5 (zaokrąglane w dół)

Aby rzucić czar należy wykonać test Magii wykonując rzut k100 poniżej wartości Mag (podobnie jak w Warhammerze). Rzucenie czaru wymaga poświęcenie co najmniej 1 Punktu Many. Jeżeli postać posiada 0 PM to nie może rzucać czarów.

Opis czaru:
Czar
Wymagana magia: - Wymagana wartość Mag by poznać czar i by go rzucić.
Koszt: - Koszt w PM by rzucić czar (minimalnie 1 )
Maksymalne wzmocnienie: - Maksymalna ilość PM jaką można wzmocnić efekt czaru.
Obrażenia: - Wyraża jakie obrażenia zadaje czar. W nawiasie podane są modyfikatory zależne od poziomu wzmocnienia. Może być pominięte jeżeli czar nie zadaje obrażeń.
Opis: - Wiadomo.
Maksymalny efekt: - Dodatkowy efekt otrzymywany po wydaniu maksymalnej ilości PM na czar.

Regeneracja Many:
Poza walką postać powinna mieć czas na wypoczynek i skupienie. W trakcie walki postać może poświęcić turę na Regenerację która przywraca 10% Magii zaokrąglone w dół (np. postać ma 33 Mag więc Regeneracja przywróci 3 punkty many)

PS. Jeśli zły dział to przenieście. Wrzuciłem to także na forum poltera, więc nie powinno być spiny.
 
radek501 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem