Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2013, 13:42   #60
andramil
 
andramil's Avatar
 
Reputacja: 1 andramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłość
...

Primo nie wiem jak ktoś z unikami może mieć przewagę w takim systemie. Jeśli możesz, uzasadnij.

Nie wiem też czemu sądzisz, że rzuty będą co chwilę. To tak jak w piwnicy o której wspomniałeś. MG ma wątpliwości? Prosi gracza o rzut kością. Różnica jest tylko taka, że gracz sam wykonuje rzut, widzi go i wie czemu nie uniknął strzały, czemu nie trafił przeciwnika i może mieć pretensje jedynie do siebie.

Wybacz Darth, zasada im lepszy opis tym większy sukces nie jest obiektywna i w momencie gdy ktoś zaatakuje gracza, można mieć pretensje i kłócić się: "Przecież mój post był ładniejszy, lepiej to opisałem"

Nie zapominaj, ze ten system nie jest oparty TYLKO na anime. Nie wiem jak ty, ale uważam, że ów system mechaniczny który widnieje w pierwszym poście Pokera daje nam złudzenie, że w początkowej fazie gry, postacie graczy będą w miarę równe sobie (choć nie koniecznie w tych samych dziedzinach). I powiedz mi jak rozstrzygnąć spór kiedy np. mój krasnolud ze Starego Świata mający walkę toporami i tarczą, zaatakuje twojego Kirito, mającego walkę dwoma mieczami? Kto ładniej opisze? No wybacz, to by się sprawdziło jakbyś dał ładny opis, a ja olał sprawę i napisał "Szarżuję" na wymagane 5 linijek. Ale jeśli obaj staramy się jak najładniej opisać i wkładamy w to pracę i czas, to nawet jeśli któryś z nas opisze to w sposób który Mgiemowi się bardziej spodoba, bo np rozśmieszyło go albo skojarzyło mu się to z książką którą czytał i lubił, to nie sądzę, że akurat ten post spowodował że Kitito przebije pierś Tordka, czy Tordek rozłupie głowę Kirito. Sekretny rzut eMGiema? Niby fajnie, uczciwie, zwłaszcza jest uczciwie jeśli albo nie jest sekretny, albo MG nie faworyzuje w tym momencie którejś postaci lub gracza. A nie zapominajmy, jesteśmy wszyscy ludźmi. Czasem jakaś postać może się komuś nie spodobać (choć w tym założeniu nie na tyle by jej nie przyjąć, lub wyrzucić) a inną możemy ubóstwiać. Rozstrzygnięcie starcia tych dwóch postaci było by nie obiektywne.

Co do PvE - rzuty sekretne MGiema są chyba najlepszą alternatywą. Czemu? Nie psują kampanii. Gracz nie umrze od ataku nieważnego goblina, ani boss od splunięcia drużynowej popierduły. Czemu? Bo MG ma kontrolę nad rzutami i może sobie je w miarę potrzeb kantować. Sesja nie padnie z powodu nie zaplanowanej śmierci wszystkich graczy (bo mieli słabe rzuty), ani nie skończy się zbyt wcześnie bo główny przeciwnik został zabity nie w tym momencie co powinno się zdarzyć.
Co prawda eliminuje to element losowości, pewną radość z nieprzewidzianych zwrotów akcji, brak ułudy kontroli graczy nad działaniami ich postaci.
 
__________________
Why so serious, Son?
andramil jest offline