WÄ…tek: Korona i Krew
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-06-2013, 14:05   #18
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Nie czytałem całości tematu, ale odniosę się do systemu obrażeń. Rzuty monetami, mimo tego, co mówią inni, nie wydają mi się specjalnie problematyczne, bo można równie dobrze rzucać kośćmi i brać pod uwagę parzystość, a komuś bardziej łebskiemu k8 posłuży za 3 monety. Polecam nawet zastanowić się nad taką właśnie podmianą - do własnego użytku możesz zaopatrzyć się w czyste kości ośmiościenne i wymalować na ściankach odpowiednie ilości krwi i koron: po jednej ściance "3:0" i "0:3" oraz po trzy ścianki "2:1" i "1:2". Wszystkie znaki w algebrze i prawdopodobieństwie wskazują na to, że odpowiednie wyniki otrzymasz z taką samą częstością.

Jednak na moje oko źle to wyskalowałeś. Wartości oczekiwane wyrzucanych obrażeń dla kolejnych klas broni wychodzą tak: 1.5, 3, 4.5, 6 i 7.5. Mi wygląda to tak, że ciężkozbrojny nie musi się niczego obawiać ze strony kmiotka z nożem, bo na dzień dobry zadaje 2 rany, a sam jest ledwo smyrany. Żeby kmiotek miał równe szanse, musiałby trafiać 5 razy częściej. Zalatuje mi tu "cyfrowością". Chyba, że nie wszystko dobrze zrozumiałem.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P

Ostatnio edytowane przez Prabar_Hellimin : 10-06-2013 o 14:20.
Prabar_Hellimin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem