Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2013, 00:16   #11
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
codex bierzesz najnowszy poza 6stką, bo 6stka jest dopasowana do nowej edycji. Jeśli zaś chodzi o pola, to zmiana na hexy to nie problem i mi to bez różnicy. Jeśli jednak chodzi o 5 stóp to nie rozumiem. W roll20 w ustawieniu planszy zmieniasz ile ma się wyświetlać na linijce po zaznaczeniu sąsiedniego pola, czyt. ile stóp to pole. W ustawieniach wpisujesz, że 1 stopa = 1 cal i nie ma żadnego problemu. Ja tak ustawiam miarkę, bo dzięki temu będzie można jasno określić odległości wbudowanym w roll20 narzędziem, wystarczy uruchomić linijkę i przeciągnąć od pola na którym stoi jednostka do celu, a jak jest ustawienie 1 na 1 to miarka świetnie wyliczy ile pól/cali czy jak to będziemy zwać cel jest od Ciebie. Jeśli chodziło o problem, że 5stóp domyślnie w programie to jedno pole, to można to dowolnie zmieniać w ustawieniach sesji, także nie jest to problemem. Jeśli zaś chodzi o hexy to jestem za bo będzie jeszcze wyraźniej widać w którym kierunku odwrócona jest figurka. Jak będę miał lepszy dostęp do neta (piszę z autokaru) to zaktualizuje mapkę.

Zrobiłem w ramach małej prezentacji trzy przykładowe opcje jak może działać plansza w roll20. Dodałem też widok menu planszy. Widać tam wszystko co można poustawiać. Od rozmiaru stołu, przez rodzaj kratki, aż po jej grubość i mgłę wojny. Wystarczy ugadać która kratka najbardziej wam pasuje. Mi się wydaje, że ostatnia będzie najlepsza. Minus z hexa jest taki, że linijka wyłapuje takie wartości jak 6.2 ft, 3.5 ft itp, jednak jeśli ustali się, że po prostu jak masz limit ruchu do 6 to możesz stanąć na polu 5.8ft ale już 6.2 nie Oczywiście w menu mona też ustawić czy to mają być stopy, cm czy co kolwiek innego, ale to tylko literki bo i tak ustala się, że np jedno pole to 1cm/ft/km bez znaczenia, bo my i tak traktujemy to jako cale.









Rozpiskę wrzucę jutro rano bo już ją spisałem, ale dokładam obrazki jeszcze

I na deser jeszcze jak dzielny tau niszczy bezsilnego orka jeśli ktoś będzie grał orkami to bez urazy Oczywiście w samej grze nie przewiduje malowania pocisków Chyba, że komuś się chce.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 18-06-2013 o 00:26.
JPCannon jest offline