Wątek: Nowe Filmy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-06-2013, 22:46   #244
necron1501
 
necron1501's Avatar
 
Reputacja: 1 necron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodze
No i byłem na nowym "dziele" Zacka Snydera.
Cóż, może wymagałem za wiele od tego reżysera, a może to wina tych wszystkich pogłosek, zwiastunów, które zapowiadały film o Supermanie jako kontynuacje stylu wykreowanego przez Nolana, ukazującego w komiksowym świecie coś więcej, niż proste naparzanie z lat 80 i 90. Niestety, nie sprostał hypowi, a może nigdy nie miał takiego planu? Tak czy siak, poza dobrymi efektami specjalnymi, nie potrafiłbym wykazać różnic pomiędzy Supermanem 2013 a poprzednimi wersjami.
Postacie wykreowane według schematu starego niczym greccy bogowie: Zod fanatyk i ten główny zły, Superman człowiek niosący żagiew nadziei i zmian, reporterka ta która pociesza tego dobrego, ojciec dobra rada i to chyba wszystkie ważne postacie ukazane w przeciągu prawie 3 godzin filmu. A co pozostało? BUM ! BANG, ŁUP! Zapętl, dodaj obcych, biedną architekturę Metropolis dostającą największą baty i jako jedną znaczącą ślady bitwy, oraz Supermana który obrywa na lewo i prawo.
Nie mogę powiedzieć że się nudziłem. Trudno o to, kiedy ekran bucha płomieniami, gruz lata jak styropian, a panowie w trykotach latają na lewo i prawo. Ale chyba spodziewałem się czegoś więcej, a nie typowego kina rozrywkowego.
Nie mówię że Batman jest głęboki jak Rów Mariański, ale ostatnimi czasy filmy o superbohaterach na tyle nas rozpuściły, że można wymagać czegoś więcej. Ba, nawet taki Iron Man, mimo że w podobnej konwencji nieprzerwanych pojedynków, potrafił wrzucić śmieszny gag, czy nawet ukazać jakoś postacie w bardziej kolorowy sposób.
 
necron1501 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem