Wątek: Sonda: Marvel
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2013, 11:01   #9
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał F.leja Zobacz post
Własne postaci mile widziane. Brutalność mile widziana. Wątki osobiste mile widziane. Bez głupich spandeksów i innych bzdetów. No i wolałabym postaci, które już coś tam maja za skórą, a nie zaczynają od podstaw.

Nie wiem, czy warto umieszczać w jakichś realiach komiksowych, ale jeśli już to Marvel zawsze mi się wydawał odrobinę bajkowy, wolę DC.
(...)


Mechanika szczątkowa, proszę! XD

Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy, to podebatuję
Mechanikę proponuje M&M bez rzutów tylko decyzje pozostawianie w kwestii MG do oceniania możliwości postaci według KP

A TERAZ POZWOLĘ SOBIE NA MAŁY OFFTOPIC:

Już drugi raz widzę jak ktoś mówi że DC jest mroczniejsze od Marvela. Wewnętrzny Geek się we mnie buntuj więc zrobię mini wykład

To właśnie DC jest bardziej cukierkowe mamy tam przepakowanych superbohaterów którzy są idealni, jedyny świat w którym ONZ jest działającą instytucją a nie łupią wydmuszką której realne wpływy zmarły razem z żelazną kurtyną :P

Jest kilka mrocznych przykładów dobrych komiksów z DC takich jak wczesny Frank Miller, miniserie Kingdomcome i Super Man RedSon ale to są wyjątki od reguły a nie całe uniwersum! Dwa ostatnie przykłady to światy alternatywne

Większość ludzi kojarzy DC z filmami kinowymi które rzeczywiście są w większości, dobre ciekawe i mroczniejsze od tych Marvelowych ale jest to zupełna odwrotność światów komiksowych

W ostatnich latach DC próbuje odwrócić ten trend i zrównoważyć nieco swoje uniwersum biorąc przykład z sukcesu filmów np. Batman Trybunał Sów jest świetny ale to kwestia ostatnich 10 -20 lat

DC jest światem idealistycznym, w którym bohaterowie są idealni, przepakowani i mają być dla nas wzorem odzwierciedleniem pewnych wartości.

Za to Marvel od początku swojego istnienia starał się tworzyć postaci bardziej ludzkie, które mają swoje wady i problemy żeby czytelnicy lepiej ich zrozumieli i mogli rozwiązywać własne problemy czytając o tym jak sobie radzą z nimi postaci

Mówiąc skrótowo DC stworzyło kanon są odpowiedzialni za erę Srebrną i złotą w historii komiksów pojawienie się Marvela i innych wydawnictw komiksowych zmusiło DC do zamiany


tu jest bardzo ładnych przystępnych artykułów:

The DCU - Television Tropes & Idioms

Marvel

Marvel Universe - Television Tropes & Idioms

Tak, zwane "Ery komiksów" mówiące o stylistyce

The Ages of Superhero Comics - Television Tropes & Idioms

Przepraszam jeżeli przedobrzyłem i dziękuję za inspiracje dla nowego posta na moim blogu brilchan - przemyślenia | blog który pewnie niedługo umrze śmiercią naturalną :P
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 10-07-2013 o 11:10.
Brilchan jest offline