Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-01-2007, 12:10   #3
Blanche
 
Reputacja: 1 Blanche ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Rhamona
Przepraszam a na jakiej mechanice? Jakie procentowe rzuty i od czego uzależnione? Jaki system? Który poziom?
Wydaje mi się, że w przypadku tego rodzaju sesji gracz w ogóle nie korzystałby z rozwiązań mechanicznych, bo trudno byłoby Mistrzowi Gry porównać postaci biorące udział w rozgrywce. Sądzę, że dobre byłoby w tym przypadku tworzenie karty na zasadzie opisu umiejętności, zdolności i cech naszego bohatera, a także ułomności i wad. Totalny storytelling, więc takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić. Co więcej, wiem, że na tym forum jest co najmniej jedna osoba, która ma to przetrenowane w wersji PBF i jestem pewna, że jeżeli ładnie poprosi się pana Racadiego zgodzi się na zamieszczenie przykładowej karty postaci tego rodzaju.
Tyle w kwestii mechaniki.

Niespecjalnie pociąga mnie gra półbogiem, czy - ogólnie rzecz ujmując - bardzo potężną postacią, jednak również nie wybrałabym zabawy "szaraczkiem". Raczej czymś po środku, jeżeli chodzi o poziom postaci. Z rasami również bez szaleństw - sądzę, że w grę wchodziłyby drowy, zwykłe elfy, może pomniejsze demony, a także ludzie i niziołki. Niziołki... Tak. W końcu to najpotężniejsza rasa we wszechświecie - w moim wykonaniu umarłego wyprowadziłyby z równowagi.
 
__________________
"The brim of my hat hides the eye of a beast
I’ve the face of a sinner but the hands of the priest."
Blanche jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem