Wątek: Dark World
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-07-2013, 10:19   #10
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Cóż co do rozmachu z rasami to możliwe, że masz rację Radagast. Do tego takie wolne rasy powodują też częste problemy w postaci "co moja postać powinna mieć inaczej niż pozostali". Jednym słowem kombinowanie na siłę.

Jeśli jednak chodzi o sam setting to cóż... po raz kolejny okazało się, że nadal mało znam obszerny zbiór podręczników do Savage Worlds. Zagłębiłem się dzisiaj w Horror Companion który w dodatku prawdopodobnie wyjdzie też w polskiej wersji. Okazało się, że podręcznik ten zawiera w sobie niemalże wszystko co opisałem powyżej Przykładowe rasy potworów do gry (demony, anioły, vampiry, duchy...etc.) specjalne przedmioty, sporo przewag i zawad, nowe zaklęcia (chociaż ja preferował bym w sesjach magię swobodną typu gracz mówi co chcę wykonać a MG ustala poziom trudności), spory bestiariusz, pomysły na realia i wiele podpowiedzi jak utrzymać setting w formie typowego świata akcji, gdzie gracze klepią tyłki wampirom, mrocznego świata gdzie gracze są niewiele więcej potężni co worki z mięsem, czy dowolne inne klimaty Także moje tworzenie settingu prawdopodobnie zakończy się stworzeniem otoczki fabularnej, określenie dostępnych ras i zasad specjalnych. Resztę całkowicie załatwia Horror Companion

Jeśli zaś chodzi o dyskusję na temat możliwości Savage Worlds jako konwersji innych systemów czy mechanice do settingów w klimacie horroru to zapraszam was serdecznie tutaj Wszystkie głosy za i przeciw są równie ważne także można wypowiadać się swobodnie, byle by nikogo nie obrażać

http://lastinn.info/savage-hydepark/...tml#post443685
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem