Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-07-2013, 09:44   #5
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Savage przypominają mi filmy z Seagalem - tysiąc filmów, jedna twarz, jeden sposób gry...
To akurat wydaje mi się niezbyt trafione, bo teoretycznie równie dobrze każdy film akcji można traktować jako "idą, strzelają, biją się, koniec filmu z wielkim wybuchem w tle.." a jednak ogląda się kolejne No chyba, że to tylko kwestia chęci zakosztowania odmóżdżającej rozrywki Jest to jednak ocena własna i oczywiście każdy może widzieć to na swój sposób.

Tak czy siak doszliśmy do pewnego jasnego wniosku, z którym każdy się zgadza. Wszystko da się przerobić na wszystko i teoretycznie na każdej mechanice na upartego da się rozegrać każdą grę. Zgadzam się z tym, jednak ma to w sobie jedno ale...

Cytat:
Tak naprawdę to każdy system można modyfikować tak, aby otrzymać taki, a nie inny efekt. Savage nie jest tu ani lepszy, ani gorszy od innych systemów.
Z tym nie mogę się do końca zgodzić. Sam podawałeś jako przykład dobrego przerabiania mechaniki DDkowy Ravenloft więc mówimy o mechanice d20, która z założenia jest właśnie mechaniką uniwersalną tak jak Sevege. Osobiście uważam, że mechaniki uniwersalne mają tą przewagę w modyfikacji od normalnych systemów, że wprowadzanie w nich własnych zasad i zmian, nie niszczy tak bardzo funkcjonowania całej mechaniki, jak np przy próbie zrobienia z czystego Warhammera świata Science Fiction Można więc bardziej przenieść rozmowę na to, jak Savege wypadają na tle innych uniwersalnych mechanik. Czy Savage Worlds nadają się bardziej do konkretnego klimatu niż D20, GURPS lub inna uniwersalna mechanika? Czy może ogólnie każdy z wymienionych systemów nadaje się do zrobienia każdego settingu? Osobiście GURPSa nie próbowałem, więc jedyne co mogę porównać to D20 i Savege. Dedeki w swoich tworach będą miały przewagę sporego rozbudowaniu, dużej ilości skilli, atutów itp. Wydaje mi się, że daje to pewne większe poczucie możliwości rozwoju postaci. Z drugiej strony Savege będą miały prostszą, szybszą i lżejszą rozgrywkę, bez zbędnych szczegółów. Bardzo jestem ciekaw co o tym myślicie. Która uniwersalna mechanika nadaje się najlepiej do czego?
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"

Ostatnio edytowane przez JPCannon : 18-07-2013 o 09:46.
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem