Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-07-2013, 12:06   #7
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Akurat chodziło mi o polską konwersję:
https://docs.google.com/file/d/0B3g3...ZzQ/edit?pli=1

Tam również jednak nie kładzie się nacisku na setkę skilli. Myślę, że mogę tutaj podać pewien aspekt Savega który ma zachęcać konkretnych graczy. Osoby które nie lubią długich list umiejek, stosu zaklęć, x tabelek itp itd. W owej konwersji załatwiono to moim zdaniem bardzo przyjemnie. Skoro miałeś jakiś fach to znaczy, że nauczyłeś się lepiej niektórych skilli z nim związanych. Można więc takowe skille rozwinąć na starcie na k8 a inne można mieć max na k6 (przeciętna wartość skillu dla człowieka). Wydaje mi się to bardzo przyjemnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę fakt iż w Warhamerze wiele umiejętności przydawała się raz na święto. Na przykład postać włada 4 językami, umie gotować, zna się na astronomii, brzuchomóswstwie i wioślarstwie. W przygodzie zaś wszyscy gadają wspólnym i mają zapolować na karawanę W dowolnym systemie może być ponad 100 skilli, pytanie ile z nich ma naprawdę sens bycia realną umiejętnością. Poza tym w Warhammerze skille to tak naprawdę mini atuty dające premię do rzutu, nie zaś typowe skille które można rozwijać. Poza tym tak jeszcze odnosząc się do profesji, to zawsze mnie to troszkę bawiło w Warhu. Można być np katem, żeglarzem i np hieną cmentarną w jednym, a tak naprawdę w sesji nigdy nie mieć nawiązania do swojego zawodu. Warh mimo iż jest bardzo klimatyczny też potrafi mieć swój element typu "wykupujesz, ale to tylko napis na kartce dający bonusy, nie zaś element strikte fabularny". Na szczęście są MG którzy wymagają odegrania w sesji tego jak gracz uczył się nowego fachu.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem