Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-07-2013, 12:51   #17
Indoctrine
 
Reputacja: 1 Indoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znany
Cytat:
Ty jak mi się przynajmniej zdaje, lubisz mieć spory wybór profesji, skilli itp.
Niekoniecznie. Zależy od tego, w jakiej konwencji akurat gram. Lubię mieć dużo wyborów. Jedne mechaniki mi to zawężają, inne odwrotnie. Jest dzięki temu też jakaś różnorodność. Problem z każdą mechaniką uniwersalną jest taki, że obojętnie w jaki setting bym nie grał, będę tak naprawdę grał w to samo, tylko z trochę inną dekoracją.
Ilość profesji - w Warhammerze mam ich dziesiątki, w standardowych dedekach około 10 i to bardzo sztywnych, w moim własnym erpegu jest kilkanaście ale bardzo ogólnych i nie narzucających prawie nic mechanicznie. Tak więc - różnorodność.
Skille - nie lubię upraszczania ponad miarę. Często rozdrabnianie się ma sens, czasami nie ma. Umiejętność "pistolet krótki" i "rewolwer" da się połączyć, ale "pistolet" "strzelba" i "karabin maszynowy" już nie zawsze - zależy na co konwencja kładzie nacisk.

Cytat:
Jednak w praktyce okazało się, że nawet ta krótka lista umiejek czy przewag mogła by być jeszcze bardziej ograniczona, bo w zależności od świata i klimatu rozgrywki gracze i tak woleli inwestować w podobny mały zakres zdolności i to akurat nie z powodu małej ilości punktów, a chęci po prostu grania jednokierunkową postacią.
U mnie też czasem gracze próbowali grywać jednokierunkowymi postaciami. Poza jakimiś typowymi lochami, kończyło się to dla nich raczej kiepsko

Cytat:
kiedy ja mam w myślach akurat prostą postać co najwyżej z rozbudowaną historią
"Strzelałem całe życie, w Korei, Afganistanie, Iraku, Iranie... Co ja przeżyłem... Ale i tak umiem tylko dobrze strzelać". Niestety, ale bogata historia powinna przekładać się także na inne aspekty.

Cytat:
by zamiast na stosie tabelek skupić się na dopracowaniu historii postaci, fabuły czy ogólnie mniej mechanicznych aspektów gry
Tak, większość podręczników ma coś podobnego. A praktyka jest jaka jest. Na jednostrzale konwentowym ciężko zrobić bogatą fabularnie postać... Poza tym, jeśli dużo jest poświęcone broni, zadawaniu obrażeń, itp to człowiek wątpi w takie zapewnienia
 
Indoctrine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem