Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-07-2013, 23:58   #20
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Nawiasem, jeśli do każdych realiów jest osobny podręcznik, to czy naprawdę jest taka różnica między "naucz się nowego systemu", a "naucz się nowej wersji SW"? Czy już nie lepiej mieć całkiem inny system, niż dowiadywać się, że znana mi zasada "tutaj tak nie działa, bo podręcznik ... wprowadza modyfikację na potrzeby horroru"? Nie wiem, czy to rzeczywiście tak wygląda, dlatego pytam.
Ogólnie podstawa sama w sobie bardzo rzadko się zmienia. Dochodzą nowe skille(np.specjalizacje w broni), lub jakieś są blokowane (np. pilotowanie w świecie gdzie jeździ się tylko konno itp.) Dodawane są duże ilości nowych przewag/zawad wspierających konwencję, tak jak przykładowo opisałeś dla ZW na Nerce np. Branie nóg za pas, Chowanie się pod łóżkiem i Krzyczenie o pomoc. Info o tym które przewagi i zawady nie nadają się w tym settingu (np. wspierające tylko walkę ze złem, gdy w konwencji gra się złoczyńcami). Do tego dochodzą nowe zasady, to fakt, ale jest ich naprawdę nie tak wiele i zazwyczaj po prostu dodają tego smaku o którym wspominano wcześniej (np. zasady pojedynków w deadlands, czy iron dynasty). Kiedy jednak zbierze się te zmiany razem, to dla osoby która zna podstawę Savage Worlds nie są one problematyczne do zrozumienia, a tylko dodają wiele z tych elementów o których pisano tutaj, że brak ich w SW które większość zna
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem