Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-07-2013, 15:23   #23
Indoctrine
 
Reputacja: 1 Indoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znanyIndoctrine nie jest za bardzo znany
Cytat:
Dla przykładu, czy jeśli znalibyście mechanikę d20 perfekt, to czy woleli byście grać na niej w Mutant & Mastermind (RPG w którym gramy np superherosami) czy uczyć się na nowo SW dla Almanachu Superbohaterów?
Wolałbym się uczyć nowej mechaniki. Zawsze to dodatkowa frajda

Cytat:
Chcąc stworzyć postać do Warhammera, muszę poczytać zasady o profesjach, skillach, atutach i ogólnym ich rozkładaniu.
No właśnie - dzięki temu młotek jest dość unikalny i ciekawy! Żadna konwersja na SW jaką widziałem (fakt, tylko dwie przejrzałem) nie zachowuje w ogóle tego elementu. Za dużo trzeba by modyfikować mechanikę SW, nie jest ona przystosowana do takiego rodzaju rozwoju jak w młotku.

Cytat:
Co to jest Kabała? Przecież nie było tego w innym systemie. Aaaa to taka nazwa dla grupy graczy w Magu, teraz rozumiem....
No i co w tym złego? Terminologia, nazwy - to wpływa na klimat.

Cytat:
Jeśli potem zechcę przesiąść się na Nemezis (setting SF) to znów robię postać dokładnie tak samo, mam tylko inne dodatkowe przewagi/zawady, sprzęt, ale również mogę dalej opierać się i na samej podstawce (jest uniwersalna dla każdego settingu).
No, w przypadku tak różnych klimatów (Sf, Fantasy) wypadałoby aby różnice dotyczyły czegoś więcej niż innych zestawów sprzętu oraz wad/zalet...

Niestety, mechanika uniwersalna nie jest idealna, jaka by nie była. Równa w dół, kasując fajne elementy mechanik konkretnych systemów.
O, taki przykład - znasz Dzikie Pola, szczególnie pierwszą edycję? Mechanika była średnia, ale poprawna, plus genialna walka szablą. Jak by to wyglądało w SW? Trzeba by zrobić nakładkę zmieniającą 99% zasad walki SW albo skasować jeden z fajniejszych motywów systemu. Obie opcje złe i niepotrzebne.
 
Indoctrine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem