Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-07-2013, 15:37   #24
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
I ja się naprawdę z tym co piszesz zgadzam.
I tak, jak znam mechanikę d20 to wolę settingi o tą mechanikę oparte właśnie dlatego, że ją znam i tworzę postać wg znanych schematów.

Tylko - sam piszesz o różnych rzeczach. Najpierw porównujesz SYSTEM z SYSTEMEM (WH z WoD) i piszesz, ze źle bo trzeba się uczyć dwu; a potem porównujesz SETTING z SETTINGIEM (Evernight z Nemesis) i piszesz, że w Savage jest super, bo zawsze tak samo. Nie widzisz tu sprzeczności?

Do takiego porównywania weź proszę albo settingi DDkowe (FR i Ravenloft), które siedzą na d20 i można je spokojnie "po Savage'ovemu" porównać z choćby Star Law na d20 Future czy Drawning Star na d20 Future Tech. To można pisać o identyczności zasad d20 i "dokładkach" z d20F czy d20FT...
Podobnie można dowodzić identyczności zasad w uniwersum WoD i spójności chociażby z Ars Magicą (d10 system)...

I tu mamy tą samą uniwersalność mechaniki, której dowodzisz w Savage'u. Jak napisałem wcześniej - każda Pliszka swój ogonek chwali...


Interesuje mnie co innego: Podaj SETTING Savage'a który jest odpowiednikiem grania wampirem / wilkołakiem / changelingiem z uniwersum WoD? Jest? Nie ma. To - skoro nie ma - po co mam przerabiać istniejącą mechanikę na mechanikę Savage'a?
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem