Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-08-2013, 00:30   #18
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Wyglądało na to, że mieli już jakiś plan działania. Z grubsza...

Denny świadomy swojej funkcji ochroniarza wyprowadził z kantyny Schwartza podtrzymując go na duchu intelektualną konwersacją.
- Mówi pan więc, że interesuje się moją pracą? - księgowy wyglądał na zadowolonego, najwyraźniej nie zauważył nawet objawów ignorancji i krótkiej pamięci swojego rozmówcy.
- W rzeczy samej, jest tak, że moje uprawnienia po identyfikacji u miejscowych władz pozwalają mi na żądanie wglądu do wszelkiej dostępnej dokumentacji, mogę oczekiwać również dopuszczenia mnie do obszarów placówek, które normalnie zamknięte są dla nieuprawnionych...
Kontynuował wymieniając stosowny ciąg paragrafów i obowiązującą ich interpretacje.
- ...kodeks Sojuszu w tej materii wydaje się jednoznaczny... Jednakże miejscowe władze zdają się często powoływać na wyjątek zawarty ustępie piątym paragrafu trzeciego Ustawy o Wolności Przepływu Informacji...
Gadał dalej...
- ...jak więc widać wnioskowanie w tej konkretnej sytuacji autoryzowane może być jedynie na wyższym szczeblu administracyjnym... W moim mniemaniu interpretacja tego typu jest zupełnie nierzeczowa. I chyba pan przyzna mi racje? No właśnie! Lecz o dziwo sąd trzeciej instancji ostatnio...
I dalej...
Urzędnik rozkręcił się do tego stopnia, iż mimo swojego zwyczajowego przywiązania do liczb nie zauważył, gdy Denny z otrzymanej kwoty dwudziestu kredytów zapłacił w kasie jedynie 5.

Denny test percepcji d20=9 sukces!


Ruszyli w drogę do nowo wynajętego pokoju, który, jak na złość mieścił się dokładnie po drugiej stronie znajdującego się we wnętrzu stacji kompleksu mieszkalnego. W połowie drogi Denny zdał sobie sprawę z pewnego niepokojącego faktu. Większość kamer bezpieczeństwa, które mijali na skrzyżowaniach korytarzy odwracała się w ich kierunku. I to mimo, że często w pobliżu kręciły się też inne osoby. Czy to przypadek, czy ktoś był nimi wyjątkowo zainteresowany?
 
Tadeus jest offline