Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2007, 22:44   #23
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Bortasz
.Solfelin, Jeszcze ja zapytam o Magyę.
Z Ratkin, się zastanawiamy czy życiem można kontrolować Wampirzą krew oraz blokować Możliwości transformacji Wilkołaków w ich formy.
Czy w pierwszym wypadku trzeba Materii bo wampir wogóle nie żyje.
I czy W drugim można im to co najwyżej utrudnić a przydałby się jeszcze Umysł i duch.
Jakie jest twoje zdanie na ten temat?
Wampir jako istota martwa - może być kontrolowana przez Materię. Ale pewne jego działania, również używanie Krwi oraz transformacja Wilkołaków wymaga Życia.
Ujmijmy to tak: wampira w stanie ruchomym można poddać działaniu Życia;
w stanie unieruchomionym, wlicza się w to też letarg oraz normalne "spanie" wampira (poza stanem zakołkowania) możliwe jest tylko użycie Materii (bo wtedy wampir jest nieżywy), dopiero działanie Krwi ("obudzenie" się ze snu do dalszego życia nocnego) ożywia go - wtedy wchodzi w grę Sfera Życia.

Transformacja Wilkołaka jest typowo działaniem Sfery Życia. Jednak działanie na niej Maga to akcja trudna i złożona.

Cytat:
Napisał Rhamona
Ratkin, ja zawsze grałam tak:
Gracz: deklaracja używanych Dyscyplin (w przypadku Wampira), bez opisu efektu.
MG: opis efektu

Czasmi zdarza się, że:
Gracz: Deklaracja używanych Mocy + subiektywny opis efektu.
MG: rzeczywisty opis efektu (ktory moze się pokrywać z subiektywnym)

Tylko, że w tym drugim przypadku mamy do czynienia z nakładaniem się fabuły - to jest mało czytelne
Prowadzę tak:
Gracz: opisuje, również działanie = automatyczne sukcesy, opis efektu musi być zamierzony i dobry przez Gracza
mg: ewentualne skutki uboczne, zakwestionowanie opisu efektu oraz podanie nowego; dalszy ciąg zdarzeń (wynikające z działania)

Cytat:
Napisał Ratkin
Rhamono tylko tu chodzi oto że wyglądu tego co robimy generalnie ponad to co było w postach niema. Jest tylko kwestia tego że pisałem w komentach i pw o zasadach żeby to Solf wziął pod uwagę przy odpisaniu nam jaki jest rzeczywisty efekt tzn czy faktycznie nam poszło czy nie, zresztą jak piałem, szczegóły. Chodzi oto że chce dostać tylko od MG cenę tego co juz zrobiliśmy i napisałem zasady jakimi się kierowałem przy tym...
Wiem; Paradoks będzie zależeć od okolicy i jej mieszkańców oraz innych czynników (jak przykł. wjechaliście fiatem, a wyjeżdzacie ferrari, to coś musi być nie tak, prawda? ).

Cytat:
Napisał Ratkin
W imieniu swoim jak i kolegów Bortasza i Krakova przekazuje nasze niezadowolenie z formy w jakiej przychodzi nam powitać nowego gracza. Owszem, była mowa o ewentualnych nowych graczach, ale forma w jakiej się nowy gracz pojawił była nieszczególnie stosowna. Rekrutacja jest już zamknięta, takie pojawienie się postaci w komentach to jednak lekka różnica od rzucenia postaci od tak. Nie podoba nam się to ponieważ o tym czy faktycznie wpuszczasz ta osobę czy nie ja np. dowiedziałem się dopiero jak zapytałem na pw Ciebie Solfelinie. Podsumowując - oczekujemy wyjaśnienia sytuacji od prowadzącego i jakiegoś jej rozwiązania.

Ratkin
Bortasz
Krakov
Powiedzmy, że to pierwszy Gracz, który zostanie tu wprowadzony, ale przedostatni; albo wejdzie tutaj BN i on, albo dwaj Gracze.

Różnica:
Zgłoszenie=Rekrutacja
Zgłoszenie=PW/Komen.

To drugie to wyjątek. Zresztą, zapytam od razu: czy przyjęlibyście, razem z postacią Juniora, następnego Gracza?
 
__________________
Soulmates never die...
Solfelin jest offline