Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-01-2007, 08:30   #29
Rhamona
Banned
 
Reputacja: 1 Rhamona nie jest za bardzo znany
Łojessuuuu! LUDZIE! Co to za bałagan?!

Ponad wszystko, chcę grać w Maga z ludźmi, którzy umieją grać w RPG w ogóle i w Maga też, a jeśli nie umieją to wystarczy tylko jeśli się przyznają, że nie umieją. Za nic w świecie nienawidzę ludzi, którzy w Magu (i tylko w Magu, bo to specyficzny system) robią problemy z zasad, Rot i na każdym kroku kwestionują zdanie MG!

W tym systemie - MG musi mieć racje (czasem niestety)! Gramy tak jak Solfelin powie, bo inaczej prędzej się obsramy niż pchniemy fabułę do przodu!

Taki to już urokliwy system, że WSZYSTKO zależy od MG.

A teraz kilka beznadziejnych absurdów:
1) Jeśli MG dołącza nowych graczy, to nam, smrodom nic do tego! Co to za głupie teksty w stylu, że jak postać Juniora przeszkodzi postaci Bortasza, to mu John urwie jaja? Pytam się ciebie Bortasz - czy ty z piaskownicy wylazłeś? Tylko teraz nie becz i siedź cicho, bo głos już zabrałeś aż za nadto!

2) Jakieś pretensje do mojej i Esco postaci, że odstają od gangu? Nie wiem, może ja pochodzę z innej planety? Z księżyca się urwałam? Czy może was trzech już kompletnie przewiało? Co to ma być? Znowu jakaś piaskownica? Kamieni się nażarliście? TO jest RPG, na dobrą sprawę, nasze postacie mogłyby się wcale nie znać. To tylko wy sobie wymyśliliście jakąś grupę posranych Magów zabijających Śpiących i heroicznie walczących z Technokracją... zajeżdża mi to jakimiś niespełnionymi pomysłami, po świeżo przeczytanym podręczniku podstawowym!

Podsumowując - zachowujecie się jak obrażone dzieci. Z początku sądziłam, że to jakiś głupi żart, ale dziś rano, po tym co przeczytałam, współczuje Juniorowi, że to przeczytał i wstyd mi za was!

Do Solfelina: Musisz być twardy chłopie, bo MG w Magu i tak ma najgorszą rolę a z takimi graczami to już może być tylko kompletna klapa.
Na dobrą sprawę możesz zapytać graczy czy kiedykolwiek spotkali Wampira lub Wilkołaka. Jeśli nie, to za przeproszeniem, gówno wiedzą, co na nich działa! Dałeś się wciągnąć w idiotyczną dyskusję o zasadach...

Do chłopaków: Jeśli chcecie pogadać o tym jakie Sfery powinny działać na Wampiry i Wilkołaki to załóżcie odpowiedni temat w odpowiednim dziale. Czy nie uważacie, że tak byłoby bardziej kulturalnie? ;>

Na koniec przepraszam wszystkich, niewinnych, którzy po drodze dostali ode mnie rykoszetem, ale mówiąc szczerze, ten temat zadziałał na mnie z rana jak wielka dawka kofeiny w kryształkach :P

EDIT:

Naszła mnie smutna refleksja... weź tu normalny człowieku zagraj sobie w Maga... jacyś napaleni gracze, którzy być może w życiu nie grali w ten system, zrobią takie absurdy i przegięcia, że się po prostu odechce!
Do tej pory jeszcze tolerowałam ... przede wszystkim abstrakcyjną postać Bortasza - którą polecam przeczytać, bo jest ona wyśmienitym przykładem nadmiernej wyobraźni Gracza. Uznałam, że jedna taka postać nie może zepsuć dobrej zabawy. Niestety w komentarzach pojawiły się niesłychane problemy, które mówią przede wszystkim o ludziach, które je tworzą. Pojawiło się wiele bardzo ciekawych epizodów zakulisowych, po których można było nabawić się wytrzeszczu. Dziwię się tylko, jak na forum łatwo wychodzi wam pozowanie na niesamowicie obeznanych z Magiem. Jesteście niemalże ekspertami ... tylko że od siedmiu boleści! Najbardziej dziwię się Ratkinowi, bo do tej pory, czytając jego posty odniosłam wrażenie, że jest w miarę racjonalny. Ja jeśli nie znam się na systemie, w sprawach zasad a nawet w ogóle w wielu sprawach odnoście jakiegoś systemu, siedzę cicho i się nie wychylam. Przeczytanie podręcznika od deski do deski nie gwarantuje całej wiedzy na temat systemu. To tak jak z sexem - chociażby przeczytalibyście tonę książek o tym - nigdy nie dowiecie się jak to jest naprawdę!

Jak dla mnie jedynym wyjściem z sytuacji jest przedstawienie przez MG - Solfelina wszystkich zasad dotyczących gry (nie systemu). Napisz w jednym poście czego wymagasz od graczy, formy wypowiedzi, sposobu wypowiedzi, jakieś techniczne uwagi...

Dziękuję i więcej się nie wypowiadam. Bo mi żal coś ściśnie.
 
Rhamona jest offline