Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2013, 18:24   #275
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Dużo słyszałem i tu i gdzie indziej i w końcu zacząłem oglądać to całe Shingeki no Kyojin... I co? Za każdym razem kiedy myślałem, że wiem czego się spodziewać zostawałem wprowadzony w błąd.

Po kolei. Największą zaletą anime moim zdaniem jest rzeczywisty tragizm śmierci. Nie jest tak, że ludzie giną a my traktujemy to jak coś lekkiego. Przynajmniej ja odniosłem wrażenie, że ludzkie życie rzeczywiste ma tu wartość w przeciwieństwie do wielu innych anime. Autorzy rzeczywiście nie boją się trudnych tematów. Nie dość, że co drastyczne sceny z tytanami szokują widza to mają też wpływ na inne postacie (patrz reakacja Armina w jednym z pierwszych odcinków). Świat Tytanów jest brutalny i bezlitosny, może jeszcze nie dość rozbudowany, ale kto wie może z czasem rozrośnie się, w końcu seria wciąż raczkuje.

Bohaterowie? Jest ich wielu, różnią się od siebie, chciałoby się czasem dowiedzieć o nich czegoś więcej, ale akcja pędzi nieustannie do przodu. O dziwo nie ma panien z wielkimi... oczami. Dobra decyzja, zwłaszcza, że tutaj tylko odwracałyby uwagę.

Animacja? Może bez szału, surowa, ale dobrze oddaje ciężki klimat świata. Poza tym walki rządzą.
 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem