Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-08-2013, 22:21   #54
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Cytat:
W sumie w Wampirze: Requiem (o ile nie jestem ślepy, a to możliwe) jest tylko wspomniane, że obrażenia poważne goją się wolniej, bo regeneracja tkanki trochę trwa.
Może być wymaga konsultacja z okulistą . Wyleczenie jednej agrafki (rany krytyczne, o ile dobrze pamiętam polską nomenklautrę) kosztuje 5 pkt. Krwi i zajmuje dwie noce.
Rana poważna leczy się w jedną turę.

Cytat:
Przy okazji Ostatecznej Śmierci, też wydaje mi się, nie było stosownej notki.
Jeśli wampir otrzyma tyle ran krytycznych ile ma stanów zdrowia to umiera.
Warto pamiętać, że jeśli wampira wystarczająco długo kopać, to rany lekkie zamienią się w poważne, przez co wampir zapadnie w Letarg. A jak wtedy jeszcze go trochę pokopać po nerkach, to rany poważne zamienią się w krytyczne i papa krwiopijco.

Cytat:
Tak samo, czy są jednorękie wampiry? Czy kończyny się regenerują? Czy wyłupane oko się regeneruje?
A to już średnio pamiętam, czy jest oficjalna wykładnia. Ciało wampira powraca co noc do wyglądu z dnia śmierci, więc następuje chyba pełna regeneracja. Prywatnie (czyli to nic oficjalnego) uznawałem odcięte ręce i inne takie cuda za rany krytyczne, które po prostu długo się leczą. Z drugiej strony oparłem to o dane z rytuałów Invictus, gdzie odcięcie dłoni zadawało ranę krytyczną.

edit.

Zajrzałem też do podręcznika, by sprawdzić zasady upadku. Przy upadku z 30 metrów lub wyższej wg systemu osiąga się maksymalną prędkość, przy której obrażenia otrzymywane przy zetknięciu z ziemią są poważne. Tym samym zrzucony z wieżowca wampir otrzyma 10 obrażeń poważnych, dość by niemal każdego umarlaka wpędzić w letarg, ale za mało by go zniszczyć.
 

Ostatnio edytowane przez Zapatashura : 01-09-2013 o 09:46.
Zapatashura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem