Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2013, 15:53   #55
Velg
Konto usunięte
 
Velg's Avatar
 
Reputacja: 1 Velg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetnyVelg jest po prostu świetny
Cytat:
Napisał Zapatashura Zobacz post
A to już średnio pamiętam, czy jest oficjalna wykładnia. Ciało wampira powraca co noc do wyglądu z dnia śmierci, więc następuje chyba pełna regeneracja. Prywatnie (czyli to nic oficjalnego) uznawałem odcięte ręce i inne takie cuda za rany krytyczne, które po prostu długo się leczą. Z drugiej strony oparłem to o dane z rytuałów Invictus, gdzie odcięcie dłoni zadawało ranę krytyczną.

edit.

Zajrzałem też do podręcznika, by sprawdzić zasady upadku. Przy upadku z 30 metrów lub wyższej wg systemu osiąga się maksymalną prędkość, przy której obrażenia otrzymywane przy zetknięciu z ziemią są poważne. Tym samym zrzucony z wieżowca wampir otrzyma 10 obrażeń poważnych, dość by niemal każdego umarlaka wpędzić w letarg, ale za mało by go zniszczyć.
Od siebie dodam, że wampir może być jednoręczny i może zmieniać swój wygląd. Na to są reguły - jeśli chcesz zachować bliznę dla szarmancji, wydajesz WP (tzn. permanentnie spada o 1). Podobnie postąpiłbym z odciętą ręką.

(oczywiście, osobiście rozdzieliłbym sprawę pt. 'ręka ci wraca' od jej użytkowalności; wraca - jest bezużyteczna, dopóki nie odnowisz tej rany)
 
Velg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem