WÄ…tek: Savage Earthdawn
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2013, 23:13   #13
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Nie wiem czy pisząc te odpowiedzi widzieliście już modyfikacje mojego poprzedniego posta. Według tego co znajduje się w oficjalnym opisie tworzenia Savage Worlds, mechanika ta opierała się w dużej mierze na Great Rail Wars.

Cytat:
Widzę, że i Ty JPCannon dorzucasz w PBF test cechy oprócz testu samej umiejętności
Nie wiem może to wina tego, że wiele innych systemów wymaga sztywnego trzymania się zasad czy jest jakiś inny powód, czemu w jakikolwiek sposób dokładanie jakiegoś rzutu do testu miało by być nietypowe, czy nawiązywać do jakiejś innej mechaniki. Uwielbiam Savege za to, że nikt mi w nich nie wciska niczego na siłę. Daje szkielet z którym z dużą łatwością robię co mi się podoba. Jak pisałem wcześniej nie miałem wcześniej do czynienia z ED więc nie wiem czy moje testy są aż tak podobne do tych z tamtej mechaniki. Osobiście nie zawsze pozwalam na używanie cechy i umiejętności w danym teście. Robię to głównie w sytuacjach gdy widzę, że dana postać nie ma w ogóle jakiegoś skilla i próbuje brać wtedy poprawkę od rzutu jego cechy. W przeciwieństwie do tego co napisałeś o zasadzie z ED, ja niczego nie sumuje. Proszę o dwa rzuty, a potem je interpretuje w konkretny sposób:

-Skill jest najważniejszy i to wynik na tej kości mnie głównie interesuje
-Jeśli gracz miał dobry wynik w cesze to modyfikuje tym wynik skilla uznając, że albo mu aż tak strasznie źle nie poszło (jesli na skillu miał bardzo niski wynik), albo poszło mu normalnie (jeśli mu mało brakło do sukcesu), albo, że poszło mu naprawdę świetnie (jeśli miał naprawdę dobry wynik też na kości skilla).

Jak widać nie ma w tym żadnej wybitnej, mechanicznej zasady a zwykła zabawa interpretacją wyniku jak na prawdziwy role-play przystało
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem