Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2007, 18:06   #18
rudaad
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 1 rudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputację
Maria odebrała od Pułkownika kartkę nie prężąc się już.. Wkońcu było spocznij.. Następnie uważnie zaczęła się jej przygladać mając nadzieję jak najwięcej z niej zapamiętać, co w jej wypadku nie było zbyt trudne, gdyż dziewczyna posiadała doskonałą pamięć wzrokową..

Chwilę później zajęła wyznaczone jej miejsce, mając jak najbardziej słuszną obawę, iż może sobie nie poradzić z obsługą tego sprzętu tak sprawnie jak z przenoszniem wiadomości po doskonale znanym jej terenie.. Ale jak już wielokrotnie podkreslali jej przełożeni, przyjaciele i ona sama - "Rozkaz to rozkaz i musi zostać wykonany.. Nie zależnie od tego co sami o nim uważamy..."

Oparła się o kant stołu i zmkneła oczy próbując sobie przypomnieć wszystkie najważniejsze rzeczy jakie wpajano jej na szkoleniach radiooperatorskich... Nie było tego zbyt wiele.. Bo i samych szkoleń również nie bywało ostatnio w nadmiarze..

"Przecież każdy mógł teraz zająć to miejsce.. Dlaczego musiałam być to ja?... Pewnie któryś mądry z chłopaków mnie polecił.. Taaakkk.. Nie ma to jak życzliwi... No, ale niech już będzie.. Dobra i taka służba, jak na obecną chwilę.. Niech tylko nie potrwa to zbyt długo.. "

Otworzyła oczy i spojrzała na oficerów swymi blado, szarymi oczami.. "No panowie, to może się już pośpieszymy co?"
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline