Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-09-2013, 12:31   #17
Araven
 
Araven's Avatar
 
Reputacja: 1 Araven nie jest za bardzo znanyAraven nie jest za bardzo znanyAraven nie jest za bardzo znanyAraven nie jest za bardzo znany
Małe wyjaśnienie ja w Earthdawna gram na jego oryginalnej mechanice z I -ej edycji, z kilkoma zmianami z edycji późniejszych, np. używam skali stopni z III edycji Earthdawna zamiast skali stopni z edycji nr I.

Mechanika Earthdawna jest bardziej rozbudowania niż SW, ale wcale nie jest jakoś bardzo skomplikowana, łatwiejsza wg mnie od mechaniki Warhammera i i II edycji, czy Kryształów Czasu (tu Earthdawn jest o niebo łatwiejszy). Niewiele trudniejsza jest od mechaniki SW wg mnie, a daje o wiele większe możliwości.

Nie widzę potrzeby zmiany mechaniki z oryginalnej na inną. Fate Core uważam, za najlepszą mechanikę ale to nie znaczy, że wszystko na nią przeliczam.

Na Fate gramy w Conana, ale mamy różnice też w stosunku do Fate Core.

Na Fate to przeliczam SW niekiedy, czary albo pzreciwnikó czy NPC-ów, na szczęście konwersja SW na Fate jest łatwa i szybka. Generalnie Fate jest bardziej storytelingowy, daje Graczom i MG duże możliwości kreacji świata i zmian fabularnych. System walki i ran jest o wiele lepszy niż w winnych systemach, także dużo lepszy niż w SW. Nadal może być heroiczny, ale nie aż tak jak w SW, gdzie dochodzi do absurdów, Gracz powala 12 blotek i 3 razy wyparowywuje śmiertelne, albo bardzo ciężkie rany jak ma fuksy i odrobinę farta. Ok jest brawurowo i szybko, ale mnie to jednak nie pasuje. Ale cenię SW za wiele rzeczy i jak pisałem łatwo je sobie przerabiam na Fate, jak mi to potrzebne.
 

Ostatnio edytowane przez Araven : 03-09-2013 o 12:36.
Araven jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem