Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-09-2013, 17:21   #276
liliel
 
liliel's Avatar
 
Reputacja: 1 liliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputację
A ja wrzuciłam sobie anime "Berserk". Kiedyś, naście lat temu oglądaliśmy z moim kochanym małżonkiem tą serię w starym wydaniu w formie 25 odcinków. Teraz ta kreska już razi ale fabuła i klimat pozostały mi w pamięci. Dlatego ucieszył mnie fakt, że odświeżono "Berserka" i wypuszczono w formie trzech filmów pełnometrażowych, ostatnia część wyszła w 2012 r.
Wczoraj skończyliśmy oglądać ostatnią i... no jestem pod wrażeniem. Niby fabuła nieskomplikowana ale końcówka czesze beret zdrowo. Podobają mi się postacie z całą masą wad, dalekie od ideału. Podobają walki z rzeką krwi i latającymi kończynami. Podobają wątki i relacje. Jest tu moim zdaniem wszystko co powinna mieć doskonała opowieść. Najważniejsze, że brak też infantylności, której w anime osobiście nie lubię - idiotycznych min i kropelek potu, które wbrew prawu grawitacji zawisły wokół twarzy bohatera etc.
Jest za to dużo dramatu, przemocy, dopiętych na ostatni guzik scen batalistycznych, wyśmienita kreska i niemożebnie wciągająca fabuła. Zaczyna się banalnie - Guts, najemnik doskonale władający mieczem trafia do Bandy Jastrzębia, której przewodzi charyzmatyczny Griffith. W filmie pojawia się tajemniczy amulet Behelit, pojawiają demony, jest zdrada, zatracenie w realizacji własnych celów, poświęcenie, miłość, żal, szaleństwo i przyjaźń w dziwacznej pokręconej wariacji. Anime, które w końcówce wycisnęło ze mnie sporo emocji.
To tylko trzy razy po półtorej godzinki. Zdecydowanie warto poświęcić czas. Jak dla mnie miód malina plus sentyment sprzed lat (jeśli ktoś oglądał to muszę powiedzieć, że wiernie odzwierciedlili fabułę z serii, skondensowali ją, poprawili kreskę plus dodali smaczek na koniec bo serial urywał się jakby w połowie sceny).
Ogólnie świetnie się oglądało.

Trailer pierwszej części wrzucę jakby się ktoś miał skusić.

Berserk: Golden Age Part I - New Full Trailer (subtitled) - YouTube
 
liliel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem