Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2007, 22:14   #98
Huor
 
Reputacja: 1 Huor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumnyHuor ma z czego być dumny
Kaili
Gnom, wciąż zamyślony sięgnął ręką po worek. Położył go na łóżku i wyciągnął mały kawałek solonego mięsa i wina.
Niechętnie wziął go do ust. Nie dlatego, iż nie wyglądał smakowicie.
Nie odrazu udzielił odpowiedzi na słowa czarodzieja. Siedział bez słowa gryząc kawał mięsiwa.
Po chwili spojrzał na mężczyznę i rzekł:
-Przed czym? Szczerze mówiąc... nie wiem sam... ogólnie, przed życiem, niebezpieczenstwami... zawsze było tam jako tako łatwiej.. teraz? Jesteśmy zdani sami na siebie... bez domu, pieniędzy, nauki.
Podobało mi się życie w akademii. Lubię obowiązkowość ...

Gnom zamyślił się przypominając sobie stare, dobre czasy w Akademii. Wiedział, że już nigdy tam nie wróci. Czegokolwiek by nie powiedzieli, bałby się tam wracać. Narażony na spojrzenia, może i ataki psychiczne innych...
"W sumie... lubię zamiany, niespodzianki" Pomyślał.

Nagle jego twarz przybrała wyraz, jakby sobie coś przypomniał, chwilę wpatrywał się w podłogę, następnie zaczął spokojnie..:
Przypomniałem sobie coś... powód.. dla którego tak właściwie uciekliśmy...
Idąc na lekcje, spotkałem kogoś.. człowieka.. człowieka w umierającym w stanie.
Miał na twarzy dziwne, wypryski... które krawiły... umarł mi pod nogami.. dlatego też się przestraszyłem... *zamyślił się* Ah... zapomniałbym ... powiedział, że legenda o bogu Amonumie, tym, który rywalizował od wieków z Hastiusem. Tak zwany... "zły bóg"... Że jego upadek nie był trwały, że ma powrócić, "narodzić się". Mężczyzna przestrzegł nas..
Powiedział, że tylko my możemy jakoś temu zaradzić.... mówił, że to z powodu naszych ojców? *chwilę zastanowił się nad zdaniem, które przed chwilą wypowiedział*.. mówił, że mamy udać się do Voluptii. Tam znajdziemy maga, imieniem Ariakus. On zdradzi nam coś więcej..
Wiem... wydaje się dziwne.. ale to zauważyłem. Nie wiem co z tym zrobić.. kazał mi powiedzieć o tym Wam.
Jak myślicie, co możemy zrobić?


Gnom rzucił wszystkim pytające spojrzenia...
 
__________________
Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis

A fructibus eorum cognoscetis eos
Huor jest offline