Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2007, 23:48   #22
Junior
 
Junior's Avatar
 
Reputacja: 1 Junior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputację
Ale fajny temat. Niby wszystkich absorbuje, ale tak naprawdę o niczym. Dołączę.

Według mnie w tym wątku pytanie zostało źle postawione. Ale o tym już wspomniał imć Kutak sugerując że jest to wartość subiektywna. I tego trzymając się jak rzep Kutakowego ogona wyrażę swoją opinię:

Dobry gracz to taki gracz z którym mi się dobrze gra.

Właściwie nic więcej nie da się powiedzieć. Wydaje mi się że jeśli gracz jest debilem, to nie będzie miał satysfakcji z gry w towarzystwie osób mądrych. Analogicznie osoba wykształcona może źle się czuć pośród idiotów. Osoba preferująca określony styl gry źle się poczuje pośród osób od siebie różnych. Itp. Itd. To naturalne że jako ludzie dążymy do uznania ze strony osób do nas podobnych. Jest to klasyczny zabieg z którym nie sprzeciwia się żaden szarlatan... eee... psycholog.

Czy można w jakiś sposób ustandaryzować typ dobrego gracza? Socjologia by sobie poradziła. Wzięli byśmy narzędzie statystyczne, przeprowadzili byśmy badania. Potem należało by coś obciąć pod próbkę badawczą, dodać i byłby efekt. Głupi efekt. Bo ciągle sadzę że doby gracz to osoba z którą miło będzie nam grać. Najczęściej jeśli ktoś jest fajnym człowiekiem to jest i fajnym graczem.

I dlatego sądzę że pytanie zostało źle postawione. Należy raczej pytać: Kto jest dla Ciebie dobrym graczem?

Pozdrawiam
Mariusz

P.S. Taka anegdotka na dobranoc:
Witek Gombrowicz został kiedyś posądzony że prowadzi działanie przeciwne narodowi. Odpowiedział że to nie może być prawda. Bo czy kiedyś widział naród? Oczywiście że nie. Nie widział również Rządu, Państwa ani innych. Nie widział nawet człowieka. Widział za to Basie, Jarka, Kowalskich. Bo człowieka definiować można tylko poprzez jego czyny. Poprzez poszczególne zdarzenia. I dlatego pozwalam sobie stwierdzić:
Nigdy nie widziałem dobrego gracza. Nie potrafię przypisać cech które definiowały by dobrego gracza. Natomiast wiem że Zbyszek to dobry gracz.
 
Junior jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem