Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2013, 02:39   #22
andramil
 
andramil's Avatar
 
Reputacja: 1 andramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłośćandramil ma wspaniałą przyszłość
Podróż nie należała do najłatwiejszych. Njored nigdy wcześniej nie nawykł do dłuższych wędrówek nie wspominając już o górskich wyprawach. Jednak kłamstwem by było, że mu się nie spodobały. Wcześniej niemal odizolowany od świata przesiadywał w towarzystwie matuli jedynie umysłem i duszą zwiedzając wszelakie zakątki zaświata, ciałem wciąż będąc przykutym do domu.

Fizyczne trudy jednak dawały się we znaki. Zmęczenie w nogach i spragnione usta piekły niemiłosiernie. Na szczęście cel ich wędrówki, przynajmniej ten wyznaczony na dzień dzisiejszy, został osiągnięty. Rodzeństwo z ulgą usiadło na trawie okalającej kamienny słup. Na polecenie zebrania drwa skrzywił się znacząco musząc ponownie wstać. Jednak nie oponował gdyż sam widział sens w takim działaniu. Co więcej, podszedł nawet do swej siostry i spytał się jej cicho.
- Była byś w stanie coś upolować? Czujesz się na siłach? Z drewnem sam sobie poradzę, a w między czasie wy... - spojrzał na swego niepodobnego bliźniaka - Może uda wam się coś złowić. Jeśli ta wyprawa będzie choć w połowie tak ciężka jak mam wrażenie, przyda nam się sporo pożywienia. I jeszcze więcej skór.

Ognisko wesoło buzowało. Siedzieli wkoło wsłuchując się w słowa starca trawiąc każde z nich i starając się zrozumieć ich sens.

Pokiwał Aysi głową na znak, że ją popiera. Spojrzał przelotnie na Regnara po czym spytał się ich przewodnika.
- Czy czas nas goni? Czy tępo mamy narzucone? I jeszcze jedno... tam, przy moście... pytałeś się które z nas jest pierwsze. Jakie to ma znaczenie?
 
__________________
Why so serious, Son?
andramil jest offline