Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2013, 10:23   #282
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Kaze no Na wa Amnesia - pełnometrażówka z brodą. Przyznam, że gdyby mi tego filmu nie polecono, nie obejrzałabym go, bo na Tanukim ocena jest nieszczególna i... jak na mój gust niesprawiedliwa. Anime ma już trochę lat, co widać po kresce, można się przyczepić do kilku rzeczy w realizacji, ale... koncept jest genialny!

Wyobraźcie sobie nasz świat, przez który nagle przechodzi wichura - wiatr, który wywiewa z umysłów ludzi wszelkie nabyte umiejętności, wszelką pamięć. Wszystko. Zostaje tylko instynkt. Rodzice nie pamiętają swoich dzieci, wszyscy stają się sobie obcy... nikt nie dba o słabszych, liczy się tylko przetrwanie.
Świat jednak nie zmienia się całkiem - część naszej pamięci pozostaje przecież w komputerach, są też różne maszyny... tylko kto będzie potrafił z nich korzystać, skoro ludzie nie umieją nawet mówić? Trzeba uczyć się wszystkiego na nowo...
Akcja Kaze no Na wa Amnesia rozgrywa się kilka lat po przejściu wspomnianego wiatru zapomnienia. Wraz z parą głównych bohaterów śledzimy zmiany, jakie zaszły w świecie, obserwujemy drogi rozwoju, jakimi poszczególne grupy ludzi podążają...

Jak dla mnie już samo to sprawia, że anime obejrzeć trzeba, a że jeszcze charaktery głównych postaci są naprawdę ciekawe i wciąż natykamy się na intrygujące pytanie "skąd wziął się ten wiatr?" <-- polecam. Gorąco polecam.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem