Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-09-2013, 09:40   #28
wujass
 
Reputacja: 1 wujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znanywujass nie jest za bardzo znany
Co do zużywania się broni to mogę wypowiedzieć się tylko na temat tej której sam korzystałem przez kilka miesięcy regularnie czy AKS( ak47 z kolbą składaną) kalibru 7,62 , data produkcji 1968 rok A więc broń pomimo leżenia w Toruńskiej jednostce zmechów przez ponad 40 lat, była worn w sensie obrapany lakier na elementach stalowych i delikatnie obkruszone elementy drewniane. Tłok chodził idealnie pomimo rzadkiej konserwacji, przewód lufy był zaledwie przedmuchiwany.

Bron nosiłem na poligonie ,czołgałem się w błocie, okopywałem się do pozycji strzelckiej leżąc/klęcząc/stojąc. Była narażona na warunki atmosferyczne jak śnieg ,grad, deszcz ,bardzo niskie temperatury(-25C jak i bardzo wysokie +33 Cprzez wiele godzin i dni. Miał także mały defekt, mianowicie poprzednia rotacja w ramach "je...nia biedy" wykrzywiła mu lufę pomiędzy żebrami kaloryfera ,co skorygowałem w ten sam sposób .

Na strzelaniach w leżeniu ,klęczeniu,w pozycji stojącej ratio trafień na 150 i 200 metrów miałem na poziomie ponad 60% ,a były to także strzelania nocne, dodam ,że nie jestem żadnym snajperem, byłem zaledwie powyżej średniej w plutonie. Łącznie wystrzelałem +- 300 amunicji ostrej i ponad dwa razy tyle szkoleniowej ,a przez te cztery dekady podobnych mi musiało być sporo.

Moje spostrzeżenie ,jeśli chodzi o zacięcia. AKMS z którego ja strzelałem ,a takze robili to inni żołnierze zacinały się tylko i wyłącznie po regularnym czyszczeniu i smarowaniu, będąc uwalone od piachu i wody sprawiały się idealnie.

To chyba ,na tyle jeśli chodzi o AKMS.

Jeśli zaś chodzi o Beryle na 5,56 to zarówno na paru strzelaniach jak i z wypowiedzi Zawodowych którzy korzystali z nich o wiele więcej. Z powodu kiepskiej amunicji tudzież zbyt ściśle/sztywno łączonych elementów broń zacina się regularnie ,nawet po czyszczeniu, nie mówiąc już o ewentualnych zabrudzeniach, a mit wielkiej różnicy w celności można chyba wlożyć między bajki
Pozdro
 
wujass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem