Wątek: mag-ateista
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-02-2007, 23:04   #4
nietunietam
 
Reputacja: 1 nietunietam ma wyłączoną reputację
Już wszystko precyzuje:

Cytat:
Napisał Solfelin
Magowie-technokraci. Właśnie to w Świecie Mroku zostało fajnie rozwiązane: magowie-tradycyjni (Tradycje), wierzący i tworzący cuda Natury oraz magowie-technokraci wierzący i tworzący cuda, ale techniki.
O tym czy technika powinna być nazywana magią, to pewnie temat na oddzielnego posta. Więc przemilczę .
Zauważam natomiast że w świecie mroku wampiryzm zakłada wiarę w istnienie Boga. (Rzadko zauważa się podejście do wampiryzmu jak w BladeII, gdzie wszystkiemu winny jest wirus, a wiara w istnienie Boga jako pierwszej przyczyny-poruszyciela nie jest wymagana.)
A skoro wiara w Boga jest wymagana odgrywanie maga-ateisty było by nie na miejscu (wieże że są wyjątki ).
Tyle jeśli chodzi o świat Mroku.

Cytat:
Napisał Solfelin
Nie zauważyłeś, że naukowcy wierzą w swoją naukę?
Chodziło mi oczywiście o wiarę w istnienie Boga(-ów).

Cytat:
Napisał Solfelin
Demonologia - to ogólnie wiedza o demonach. Nie chodzi tu o wiarę. Wiara jest na innym poziomie rozumowania. (Wiedza to zbiór informacji.)
W warhammer mianem demonologa nie określa się bynajmniej naukowca, zajmującego się wiedzą o demonach, ale maga zajmującego się ich przywoływaniem. I ten sposób rozumienia mam oczywiście na myśli. Choć w rzeczywistości masz rację. :P

Cytat:
Napisał Solfelin
Dziedzinę wiedzy, mocy? Dziedzina wiedzy = zbiór uszeregowanych informacji. Odpada...
Dobra. Stwórzmy nowe słowo magiologia Taki mag zajmowałby się dziedziną wiedzy o nazwie magiologia iiiiiiii

Cytat:
Napisał Solfelin
Mocy? Ale moc jest czym napędzana? Suchymi informacjami? Czy działaniem? Działaniem.
iiiiiiii jej praktycznym zastosowaniem.

PS Mam kosmicznego doła. Czemu na każdym forum najpierw jest czepianie się słów, a dopiero na końcu w P(ee)S(ach) odpowiedź na pytanie. Nie uważasz solfelin, że powinno być odwrotnie? Jak możesz to rozwiń swojego P(ee)s(a), bo wydał mi się interesujący.
 
__________________
Jeśli dzielić i rządzić, to po to by budować coś pięknego :).
nietunietam jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem