Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2013, 11:15   #126
Tropby
 
Reputacja: 1 Tropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skał
To może ja tym razem poargumentuję, ażeby wszystko wyklarować.

A tak w ogóle to witam wszystkich, których jeszcze nie poznałem i liczę że będziemy się razem dobrze bawić w sesji

Cytat:
Napisał killinger Zobacz post
Neee, czytaj mi Mistrzu z międzywierszy. Dumam co zrobić, choćby w formie nakazowej, by więcej i szybciej się działo.
W docu akcja dzieje się tak szybko jak tego chcą gracze. By akcja szybciej się posuwała wystarczy że będziesz częściej na niego wchodził i wtedy nawet jeśli ani razu nie spotkasz się z MG, to spokojnie możecie dać te 2-3 tury odpisów dziennie cały czas się mijając. Z większą liczbą graczy oczywiście idzie to wolniej, ale nie wiem w jaki sposób postowanie na forum miałoby w tym pomóc.

Cytat:
W sytuacji obecnej, z którą przyznaję - radzę sobie kiepsko, brak jest jakiegoś bata nad głową, który mógłby popędzić do pracy.
Czyli jak nie masz określonego terminu na odpis, to odechciewa ci się pisać? W takim razie może pomogłaby ci zmiana nastawienia. Zamiast traktować sesję jak książkę do napisania w odpowiednim terminie, potraktuj ją jak grę komputerową którą odpalasz gdy masz ochotę na zabawę ze znajomymi. Myślę że takie podejście do sesji rpg jest znacznie zdrowsze i przyjemniejsze, chyba że traktujesz je jako trening by w przyszłości zostać pisarzem

Cytat:
Gdyby jednak zostawić tam gołe dialogi, a więcej akcji wrzucać w normalne posty, na pewno byśmy na tym nie stracili.
Przy odpisach w takim tempie masz rację, ale stracilibyśmy możliwość szybkiego rozgrywania walk i wątków wymagających uczestnictwa wielu graczy i/lub MG. W innych sesjach dzięki g.docowi zdarzało się że udało nam się w 2-3 dni rozegrać całą grupową walkę z bossem, gdzie przy wrzucaniu pojedynczych tur na forum jest to praktycznie niewykonalne.

Cytat:
Nie zdziwię się jak mi co się przytrafi za marudzenie, ale konia z rzędem temu, kto mi udowodni że smarowanie 100% posta w googlach ma jakiś głębszy sens
Nie wiem czy zdołam ci udowodnić coś co bazuje na osobistych odczuciach i preferencjach, ale ja widzę to tak że g.doc pomaga osobom które lubią być zaangażowane w sesję i cały czas aktywne, a irytuje osoby które wolą raz na parę dni przysiąść sobie z kawką i w parę godzin samodzielnie napisać rozwlekłego posta. Dlatego nie możemy sobie nawzajem przedstawić obiektywnego i niepodważalnego dowodu na wyższość jednego sposobu pisania nad drugim, bo to wyłącznie kwestia przyzwyczajeń i upodobań konkretnych graczy, tak jak ktoś może woleć pisać na maszynie do pisania i żaden argument nie przekona go do pisania na komputerze. Przykro mi jeśli taki sposób prowadzenia sesji ci nie odpowiada, ale w tym przypadku wyjścia pośrednie tylko jeszcze bardziej by wszystko zagmatwały i mocniej irytowały graczy, więc niestety wóz albo przewóz :/
 

Ostatnio edytowane przez Tropby : 11-11-2013 o 11:33.
Tropby jest offline