Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2007, 11:20   #15
Vienu Racadi
 
Reputacja: 1 Vienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Napisał Junior
Jedna rzecz jeszcze mnie zafrapowała i wprowadziła w niezrozumienie:


Cytat:
Napisał Solfelin
Czemu z natury wampir jest romantyczny? Jest samotny, jest drapieżnikiem. Zawsze. Ponieważ ma Braci i Siostry, których instynkty w każdej chwili mogą sprawić, że go zabiją. Dlatego musi uważać. Dlatego jest samotny i jest drapieżnikiem.

I właśnie dlatego jest romantyczny. Samotność daje w kość, w towarzystwie nie jest lepiej. Ani ludzi, ani wampirów.
Nie rozumiem. Proszę o wytłumaczenie. Błagam. Co ma samotność, drapieżność i odosobnienie z romantyzmem? Wydaje mi się że więcej niż nic. Wydaje mi się że są to cechy PRZECIWNE romantyzmowi. Więc?
W moim odczuciu to też nie są cechy - jak to wcześniej ująłeś w odniesieniu do innych - spolaryzowane, natomiast wiele wskazuje na to, że jakaś korelacja pomiędzy nimi zachodzi. Bo jeśli dobrze pamiętam założenia romantyzmu, to jest tam mowa - między innymi - o koncentrowaniu się na uczuciach jednostki. A skoro zgodnie z tą ideą skupiamy się na wewnętrznych stanach emocjonalnych, to jest to raczej niezły grunt do wykształcenia w sobie postawy emocjonalnego introwertyka. Dalej, sprzyja to pogłębianiu się poczucia samotności i odosobnienia. Chociaż nie bardzo wiem, jak ma się do tego drapieżność. Chyba nijak. Na drapieżność ma wpływ raczej zdolność samokontroli. Im wyższa, tym drapieżność jest mniejsza i na odwrót.
 
__________________
"Tym, co łączy nas na najbardziej podstawowym poziomie, jest to, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej planety. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. Wszyscy troszczymy się o przyszłość naszych dzieci. I wszyscy jesteśmy śmiertelni" - John F. Kennedy.
Vienu Racadi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem