Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2013, 21:57   #38
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Każdy może mówić o własnych przykładach, ale ja grałem/prowadziłem sesje zarówno takie bez scenariusza jak i te dopracowane i zależność jest bardzo różna. Jeśli chce się MG i chce się graczom, a to co się dzieje jest w stanie ich zaciekawić - sesja dobrnie do końca. Przy czym tu jedna uwaga: ten koniec musi być, musi być też jasny dla obu stron. Bez tego gra się bez końca i w końcu sesja upada ze względu na znudzenie materiałem. Nie zakończyłem z sensownym endem żadnego z tzw. "sandboxów". One się zwyczajnie nie sprawdzają - musi być widoczny koniec. Po jego osiągnięciu można stworzyć nową sesję z nowym końcem.

Czasami coś nie podpasuje, nawet mały czynnik i wtedy już się nie chce. Często im bardziej dopracowany scenariusz, tym gorzej to idzie. A bycie MG to często praca, pisanie postów to ciężka "harówa" i są okresy, że trzeba zacisnąć zęby i to zrobić. No, a że to rozrywka - wiele osób tak czynić nie chce.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem