Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2013, 11:10   #61
Boreiro
 
Boreiro's Avatar
 
Reputacja: 1 Boreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodze
Witajcie. Sprawa pierwsza, napiszcie swoje posty.

Sprawa druga. Przepraszam, za małą szybkość na docku.

Sprawa trzecia. Podsumowanie. Gramy już od czerwca. Prawie pół roku. Moim zdaniem jest... kiepsko. A głównym tego powodem jest MG, który miał fajny pomysł, lecz prawie w ogóle się nie przygotował. Nie zrobił żadnego scenariusza dla każdej z nacji, żeby podjęte wybory miały swój skutek, nie wykonał do dnia dzisiejszego mapy świata, nie zdecydował jakie rasy istnieją w świecie. Posty więc pisałem praktycznie od ręki. Jak wyszło? Oceńcie sami.

Najgorzej oceniam sposób prowadzenia akcji. Jest koszmarnie długi, mało dynamiczny, i gdy muszę walnąć po trzy odpisy dla każdego to zajmuje mi to minimum 2 godziny.

Nie wykazałem się tej paru pomniejszych drobiazgach.

Z dobrych stron to... Ciężka sprawa. Myślę, że miałem parę dobrych pomysłów-wydarzeń, które urozmaicił rozgrywkę. I czasem dałem łądny obrazek :P

Co poprawić? Na pewno z mojej strony muszę przygotować jakiś dalekosiężny plan dla każdego z was. I przydałoby się w końcu nawiązanie kontaktów bezpośrednio między graczami. Wprowadzenie waluty, albo chociażby punktów wyrażonych w materiałach także będzie ciekawe.

Po co to piszę? Bo mam do Was kilka pytań. Przyłóżcie się proszę.
1. Jakie są wady i zalety MG?
2. Jakie są Wasze wady i zalety?
3. Co można by poprawić? (konkretne propozycje)
4. Co dalej?

Co do pytania 4 istnieje kilka dróg. Ostateczny wybór podejmę ja, ale wasze głosy będą dla mnie bardzo ważne.
a) gramy dalej, wprowadzając poprawki, ewentualnie rekrutacja nowych graczy
b) kończymy ten etap w chwili obecnej. Gra dobiega końca. Dopiszę epilog dla każdego z Was. Planuję tą grę przemianować na Cywilizacje: Początek, a kolejną rozpocząć pod nowym podtytułem. Będzie nowa rekrutacja (duży plus dla Was za udział w poprzednim etapie), nowe zasady, lepiej przygotowany MG itd.
c)połączenie a i b, czyli gramy dalej z poprawkami, ale tylko 1-3 tury i koniec. Przechodzimy do planu c.

Jeszcze raz. Obszernie poproszę

Sprawa czwarta. Chyba zostało nas tylko trójka na placu boju. Mam z Lynką kontakt mailowy, ale dwukrotnie już miała odpisać. Nie będę ją nękał. Gramy dla zabawy, nie z obowiązku.
 
__________________
Nosce te ipsum.
Boreiro jest offline