Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-02-2007, 10:11   #13
LMGray
 
LMGray's Avatar
 
Reputacja: 1 LMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał bratek
Nie wierzę, że przez te 30 lat nie znalazł się w USA facet lub kobitka 'z jajami'. Do czego? Do tego, żeby wprowadzić taką walutę. Amerykanie, spece od zarządzania w trudnych sytuacjach.
Mimo tego iż skłaniałem sie cały czas ku Twojemu pomysłowi, to jednak takie rozwiązanie nie jest możliwe. Nigdy nie znajdzie sie w Ameryce jedna osoba zdolna do tego aby wprowadzić wszędzie taką samą walutę.
Wydaje mi sie, iż właśnie najpotężniejszym argumentem za Twoja teżą jest fakt, iż istnieją przedmioty, które zawsze są tak samo porządane pzez ludzi. Dlaczego np. w Oświęcimiu wielu żydów handlowało z Niemcami, bądź innymi więźniami, choć prawie nic nie mieli i byli skazani na zagładę. Otoż dlatego, iż ludzie zawsze tak samo pragną rzeczy unikalnych i cennych. Takich przykładów można podać setki. Zwróćmy uwagę na mentalność ludzi.
Powtarzam jeszcze raz zawsze ludzie pragneli złota i drogocennych przedmiotów. Tylko rozpatrując tą kwestię można przyjąć taki sposób monetarno-finansowy.
Największym plusem złota, etc., jest to iż każdy człowiek tego pragnie, niektórzy nie potrzebują elektroniki, lekarstw, czy amunicji, ale każdy chce posiadać unikalne rzeczy.
Dlatego złoto, czy inne wartościowe przedmioty (np. drogie kamienie) mogę być walutą, a nie dlatego, iż ktoś to wprowadzi. Tego nie trzeba wprowadzać.

Pozdrawiam
 
__________________
"Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego?
Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?"
George Bernard Shaw
LMGray jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem