Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2013, 15:31   #20
Prince_Iktorn
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
@Radagast
Myślę że nasze stanowiska mają dużo wspólnego. Mi właśnie o to chodzi, że mechanika nie musi być przypisana do świata tworząc razem z nim nierozerwalny system. I to jest właśnie to o co mi chodzi. Można grać w tym samym świecie na różnych mechanikach, jeśli MG i graczom to pasuje.

Piszesz o zachowaniu realiów przez mechanikę i tu w części się zgadzam. Moim zdaniem, to MG może opisem i tworzeniem nastroju na sesji najlepiej oddać realia. Owszem, czasem mechanikę należy zmodyfikować aby zawierała potrzebne nam akurat elementy, ale to jest zwykle łatwe do zrobienia. Można grać na mechanice Savage Worlds w Warhammera czy Neuroshimę (w e-zinie ,,Gwiezdny Pirat" wydawanym przez Portal była nawet swego czasu taka konwersja, całkiem fajna) - są opisane sposoby na ,,ubrudzenie" i ,,umrocznienie" np. walki. Takie modyfikacje są w angielskiej wersji Savage Worlds Deluxe i chyba w patch 2.0 do wersji polskiej. Sporo materiałów do kreacji światów jest także w dodatkach Fantasy Companion, Horror Companion. I tak naprawdę same te zmiany są w sumie nieduże, a pomagają oddać w grze to, co MG chce pokazać.

I chyba zjechaliśmy w offtop, wracając do Earthdawn, opis świata w wydaniu Savage W. jest bardzo pobieżny, ale jeśli ktoś ma poprzednią edycję to nie ma z tym problemu.
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.
Prince_Iktorn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem