Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2007, 08:29   #18
grik
 
Reputacja: 1 grik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemugrik to imię znane każdemu
Miałem okazję grać z doświadczonymi graczami, a także prowadziłem sesję dla zupełnie początkujących. I zauważyłem pewną rzecz.Tak samo jak sposób grania, tak i wybór postaci różni się bardzo dla każdej grupy. Początkujący gracz (chyba jeszcze nie rozumie całej sztuki grania w RPG) raczej stara się wybrać postać jak najlepszą. Wiem to z własnego doświadczenia. Zawsze byłem niezadowolony z niskich rzutów kośćmi przy losowaniu atrybutów. Zawsze chciałem mieć jak najwięcej wylosowanych umiejętności i punktów przeznaczenia. Moja postać zawsze była obładowana sprzętem, który zadawał jak największe obrażenia. Historia postaci była szczątkowa. Dopiero z czasem zrozumiałem istotę gry w RPG. I nie tworzę teraz super herosów tylko staram się odegrać ciekawą postać. Moje postaci nierzadko mają różnego typu wady lub problemy (tak jak w życiu). Bo nie sztuką jest odegrać legendarnego wojownika o nieskazitelnej urodzie i myślącego tylko o sobie. Jeśli ktoś całe życie grał tylko takimi postaciami to niech spróbuje zagrać nieśmiałą dziewczyną w znoszonej sukni (kłaniam się nisko pannamaslo jeśli to czytasz) lub wojownika z wyrzutami sumienia, który ma połowę twarzy spalonej kwasem i starą ranę w boku, która zadaje ból gdy próbuje biec.

A co do zanikania cech wybranej postaci na rzecz cech prowadzącego tą postać to jest to faktycznie problem. Myślę, że ma on bardziej znaczenie podczas sesji na żywo, gdzie często trzeba działać szybko i nie zawsze pamięta się o cechach charakteru swojej postaci. Na forum jest o tyle łatwiej, że każdy tekst można jeszcze raz przeczytać i poprawić.
 
__________________
"Angels Banished from heaven have no choice but to become demons"
grik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem