Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-12-2013, 21:39   #83
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Wyjechali ze wsi szybko i nie niepokojeni przez nikogo. Miejsce to ciągle sprawiało wrażenie wymarłego i niemalże z ulgą przyjęli znikające im za plecami zabudowania. Kierunek wyznaczyli bez problemu, odnajdując nawet zarośniętą już trochę ścieżynę. Błotnistą i kamienistą, pełną grubych korzeni i nisko zwisających gałęzi. Wszystko to ciągle lepsze od ludzi z tej okolicy.
- Niewiele wiem o magii. Takie wiedźmy, myślisz, że jaka część z nich faktycznie coś praktykuje? Widziałem w swoim życiu czarodziejkę raz czy dwa. Zawsze piękne i młode, chociaż powiada się, że tylko dzięki magii właśnie, bo do szkoły trafiają wyłącznie te brzydkie i upośledzone na wyglądzie. Plotki, czy prawda? W Ban Ard znajduje się szkoła mężczyzn, widziałem raz ją z daleka. Szczególnego wrażenia nie robi.
Czy to rozgadał się po wizycie we wsi, czy chciał zabić ciszę, tego Arina nie wiedziała, ale fakt faktem, szybko minęli lasek i znaleźli się u wejścia do wąwozu.
- Ponoć jest długi, a ściany tu czasem prawie pionowe i na dziesięć metrów wysokie. Nie wiem dlaczego otrzymałem taki dokładny opis. Te... ghule, one działają wyłącznie nocą?
Ruszyli dalej. Tu prawie nie było drzew, a ścieżka stała się wyraźniejsza, chociaż jeszcze bardziej podmokła. I może właśnie dlatego wiedźminka dostrzegła pojedyncze ślady, ukryte w wysokich trawach. Przyglądając im się bliżej, nie potrafiła w pełni określić jaka istota je zostawiła. Za duże na człowieka, ale wydawało się, że i na ghula. Mimo tego stworzenie musiało mieć dwie nogi, a prawie wszystkie zwierzęta poruszały się na czterech.
 
Sekal jest offline