Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-01-2014, 20:03   #66
Aldranod
 
Reputacja: 1 Aldranod nie jest za bardzo znany
PYTANIE O NWOD:
Witajcie,
Jako że szykuje się do poprowadzenia kroniki, a nie dysponuje podręcznikami innymi niż podstawka (tymczasowo) po przeczytaniu rulebooka pojawiło się kilka pytań:

- Schronienie. Wiadomo że wampiry jako paranoicy bardzo dbają o swoje bezpieczeństwo. czy powinienem przyjąć za fakt iż żaden wampir nie zdradza przed innymi spokrewnionymi lokalizacji swojej kryjówki? Co z tak znacznymi postaciami jak Książę? Nikt nie wiem gdzie on mieszka? A co z domenami. Skoro dany krwiopijca otrzymał od władcy lenno to najprawdopodobniej powinien mieszkać gdzieś na jego terytorium.

- Lenna. Nie potrafię znaleźć w podręczniku odpowiedniej informacji. Lenna zazwyczaj nadawane są jako nagroda (lub kara) danemu spokrewnionemu we władanie. Co tak naprawdę ta władza oznacza. Na co sobie może pozwolić wampir w swej domenie. Czy może np. uczynić ją zamkniętą dla innych? Ustanowić zakaz pożywiania się w niej? Co na to Książę ?

- Komunikacja między spokrewnionymi. Jeśli w hipotetycznej sytuacji Książę zarządzi zebranie wszystkich wampirów w elizjum w celu poinformowania o np nowym prawie to jak ma dotrzeć do nich z tą informacją? Zakładając że nie wie gdzie dane pijawki mieszkają pozostają telefony e-maile? Czy wampiry wymieniają się nr telefonu i mailami? Wszak dobry hacker potrafi zlokalizować położenie wampira na podstawie n rozmowy telefonicznej a to stanowi zagrożenie.


Ps. dział Świat Mroku wygląda na mocno martwy (nomen-omen) czy znacie jakiś aktywnie działające strony, fora w necie zajmujące się nWoDem ?

Ps2. Mam nadzieje że post umieściłem w odpowiednim wątku, w innym wypadku proszę moda o przeniesienie.
 
Aldranod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem